Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Tyto stavby nemají moc šanci na udržení, nebo ponechání bez problémů a následných sankcí. Většinou jsou s tím tahanice, nebo projekt zůstává dlouho rozestavěný a nijak to nezkrášluje město. Každopádně jich je a bude asi dost,  takže by se asi mohlo důkladněji sledovat dění kolem těchto staveb s černým puntíkem.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Já ani nevím, co s ostatní černotou ve státě! Ale pokud někdo z vychytralosti poruší zákon, tak není možné jít cestou nekonečných výjimek. Pokud to je neúnosné zvěrstvo, tak si ho odstraň a uveď místo do původního stavu a to na vlastní náklady. Pokud se zase tak moc nestane, černá stavba nevadí, tak si za  porušení zákona řádně připlať!

Tomáš Vymetálek, architekt:
Černé stavby zbourat! Vždyť je to porušení zákona jako každé jiné. A začít hned tou příšernou betonovou halou na třebechovické výpadovce, která tam byla načerno rozestavěna. Jak to, že úřad proti tomu hned nezakročil a nechal to dojít tak daleko? Kde byla policie a státní stavební dohled? Jak k tomu přijdou normální slušní lidé, kteří musí kvůli stavbě zahradního bazénu nebo garáže zažívat několikaměsíční  martyrium se stavebním povolením. Vůbec se nedivím rozhořčeným reakcím lidí na tuto stavbu a doufám, že se k tomuto problému radnice postaví čelem.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Už název „černá stavba" napovídá, že něco není v pořádku. Bez stavebního povolení nelze stavět ani malý domeček, natož velké haly. Zákon je špatně vyložen, nebo je špatný sám? Zásadní rozhodnutí by měl vynést soud. Konec konců, každý si  může s určitým rizikem postavit co chce.