Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Dnešní otázka je pro mne složitá. Argumenty slyším z obou stran a dají se považovat za smysluplné. A malých provozovatelů se, bohužel, asi dají předpokládat komplikace a hlavně otázka „stojí mi to vlastně za to"? Otázka logická a pochopitelná. Byla by rozhodně škoda, kdyby kvůli tomu začaly mizet drobné prodejny a podniky.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Jsem spotřebitel, a nikoliv podnikatel. Proto tuto problematiku moc nesleduji. V cizích zemích, které jsem navštívil se pokladny s „lístečky" neboli účty používají. Nevím, jaký u nás to bude mít ekonomický dopad. Vzhledem k tomu, že tato metoda byla navržena nevěrohodným ministrem, se vůbec nedivím, proč mnoho podnikatelů bylo znechuceno. Navíc je to další kontrola kontrol podnikatelské sféry a my vůbec nevíme k čemu a komu to poslouží.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Před časem jsem viděla reportáž z horských chat , kde majitelé byli kvůli systému nuceni své hospůdky a menší restaurace uzavřít. V tu chvíli mi ta představa přišla dost smutná. Teď, když se nemluví skoro o ničem jiném, jsem sama zvědavá, jak tato změna bude vypadat v reálu a jak moc se to promítne na návštěvnost restauračních zařízení. A jen doufám, že to navýšení nebude natolik rozdílné a restaurace si i přes to všechno své zákazníky udrží.