Michala Hartigová, basketbalistka Hradce:
Velikonoce mám asi ze všech svátků nejmíň ráda. Jako malá jsem je hodně trávila u příbuzných na vesnici, kde se zvyky dodržují se vším všudy, takže už od neděle jsem se snažila být neviditelná a 
v pondělí si přála co nejmíň koledníků. To jsem si to užila se vším všudy . Každopádně, co se týče tradic, jsou moc krásné a barevné , ale mezi mé oblíbené určitě nepatří.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Velikonoční pondělí mám moc rád i se všemi zvyky. Je to pohodový den, ráno brzy vstanu, vykoleduju důkladně ženu a všechny dcery, pak dám vlastní kolednické štace – no a pak už doma od stolu plného jídla a pití vítám všechny přicházející více či ještě více rozjařené návštěvy. Poslední koledníci pak u nás zůstávají rozjímat až do večerních hodin.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Velikonoce vítám jako svátky jara, zima už je za námi. Připomenutí Kristova utrpení a vzkříšení je pro mne příležitostí k zamyšlení… Jiné zvyklosti, kromě sváteční pohody i dobrého jídla, už nedodržuji. S koledníky si však rád připiju. Jinak si ale každý den o něco „koleduji", jak říká moje žena.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Velikonoční svátky mám rád, beru je jako loučení se zimou a vítání jara. No, a pondělní koleda? Na tu vyrazím 
s kamarády na chatě, je to fajn. Zase se vidíme 
a pozdravíme po dlouhé době 
s dalšími kamarády chataři. 
A nová sezona může konečně začít.