Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Těžká otázka. Ale předpokládám, že by volební programy neměly být jen na oko,  ale jejich tvůrci by si měli  stát za svým . Pak už záleží na voličích,  jak moc svou volbou stranu podrží. Myslím si, že dost lidí se už volbou zklamalo,  nebo k volbám ani nešlo . Věřím,  že letos budeme poctivější a pak se třeba 
i něco může změnit.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Snad každé volby by asi měly něco změnit, ne? Pokud by to tak nebylo, tak ani nemá cenu se jich účastnit. Ale u „velkých" voleb bych také uvítal volbu osobností napříč politickým spektrem. Skoro na všech kandidátkách je někdo, komu bych chtěl věřit. Kdyby to aspoň bylo tak, že tedy jeden volební lístek + několik zajímavých jmen. Kéž by volby dopadly tak, že tam budou lidé, kteří jsou voleni pro lidi a ne prioritně pro sebe a stranu. To by byla krása! A přál bych to ve všech krajích!

Jiří Vlčekk, exšéf okresního úřadu:
Každé volby by měly být demokratickým aktem daného státu. V našem státě je dbáno na jejich správné provedení, s tím můžeme být spokojeni. Horší je to již s předvolebními kampaněmi, kdy se mnozí kandidáti vzájemně urážejí a slibují to, co nemohou splnit. Zdali po volbách dojde k pozitivním či negativním změnám, poznáme později. Bylo by správné, kdyby došlo  ke spolupráci mezi zastupiteli různých názorových směrů, jde přece o dobro občanů. Všem zvoleným přeji hodně trpělivosti a energie, vím totiž, že jejich práce,která má přinést užitek, není lehká.