MICHAELA HARTIGOVÁ, basketbalistka Hradce
Určitě zajímavý nápad ,co se týče zvelebení města, ale dle mého názoru si myslím, že v Hradci by šly peníze rozhodně investovat mnohem lépe a na záležitosti potřebnější a užitečnější. I z turistického hlediska nejsme na tom tak dobře jako například Praha, kde lavička má určitě svůj smysl. Takže spíše stojím na straně občanů proti. Ale v tom jsme, bohužel, malí páni .

PAVEL SVOBODA, ředitel speciálních škol
Ať to je, jak to je, tak Václav Havel má v dějinách ČR nezastupitelnou roli. Tudíž pojmenování lavičky nevidím jako kontroverzní, nevadí mi. Přestože osobně jsem si nedovedl nejméně pět let náš stát bez Havla představit, poté jsem k jeho osobě získal nedefinovatelný ambivalentní postoj, jeho skutečná historická role je mi v současnosti poněkud nejasná.

TOMÁŠ VYMETÁLEK, architekt
Havlova lavička je velmi symbolická vyzývá k neformálnímu přisednutí k dialogu u kruhového stolku pod stromem. Celá sestava i se stolkem je uměleckým originálem od světoznámého českého o designéra Bořka Šípka, nejde tedy o běžnou lavičku z pěší zóny. K tomu je třeba připočíst cenu za zasazení stromu a také parkovou úprava celého místa.

JIŘÍ VLČEK, exšéf okresního úřadu
Havlovo jméno by nemělo být zapomenuto. Jakoukoliv vzpomínkou na něj si uvědomujeme ušlechtilé myšlenky, kterých je nám v současné době velmi třeba. „Lavička" je neotřelý a hezký nápad, má duchovní náplň, ale zasloužila by si důstojnější umístění na př. v historické části města. Dle mého názoru by tam také mohla lépe uplatnit svoje poslání, ke kterému je určena