Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Nikdy jsem se neslunil za účelem získat bronzovou  barvu těla. Šlo to samo, hlavně při práci a pohybu. Neuměl bych ležet na dece a dovolit slunci, aby mě dokonce spálilo. Dnes si to uvědomuje už většina lidí, protože „tam někde vzadu" straší rakovina kůže. Slunce je dobrý sluha, dodá tělu vitamín D, ale zlý pán.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Mám to ráda všude tam, kde svítí sluníčko. Své oblíbené místo  asi nemám, ale kdybych přeci jen měla vybírat,  taky asi kdekoliv u vody, kde se dá i před paprsky uniknout a osvěžit .

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Sluníčko miluji, nezbytně ho potřebuji k nabití osobních baterií. A slunce si vychutnám kdekoli, nemám vyhraněné místo. Pokud bych si ale mohl vybrat, tak si to nejvíc užiju na Sečské přehradě, konkrétně na skalách pod hradem Oheb. Tam nikdo nejezdí, není to moc pohodlné, a já tam mám navíc kombinaci s potápěním. Totální relax a klid. Slunnou loučku bych ale vyhledal rozhodně radši než rozptylovou.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Nejsem si jistý zda zrovna louka kousek od Aldisu a Katastrálního úřadu, dost blízko rušného městského okruhu by pro mne byla místem kam bych šel nachytat bronz. Pro mne vždycky byla oblíbeným místem k odpočinku na slunci písečná pláž na Stříbrňáku. Dá se tam lehnout i do stínu pod borovice, stánek s občerstvením je poblíž, stejně jako skluzavky, půjčovna loděk, minigolf a další atrakce přímo v kempu. Navíc se tam dá dojet pohodlně na kole po nové cyklostezce.