Tomáš Vymetálek, architekt:
Dnešní stav Velkého náměstí, které je plné výmolů a asfaltem záplatované dlažby je pro Hradec už opravdu ostudou. Co se týče aut, tak řešením není je tam úplně zakázat, ale vytvořit jen určitý omezený počet parkovacích míst pro návštěvníky. Rezidenti by měli parkovat mimo, takže bude potřeba také souběžně postavit plánovaný parkovací dům v Gayerových kasárnách.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Z hlediska historického a kulturního je Velké náměstí chloubou našeho města. Už jenom zrekonstruovaná Bílá věž přilákala nejenom spoustu domácích, ale i zahraničních obdivovatelů. Náměstí si rekonstrukci zaslouží a to i s minimálním počtem parkovacích míst. Věřím, že tato jsou v programu města v blízké budoucnosti, tak jak tomu je v jiných zemích Evropy.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Tahle otázka není úplně jednoduchá. Samozřejmě by se mi historické centrum líbilo bez aut se spoustou místa na korzování. Ale oni tam také žijí lidé a ti jsou zpravidla vybaveni dopravními prostředky. A chápu je, jestliže chtějí mít auto na dosah. Ty doby, kdy se jezdilo pro auto do garáže přes celé město, jsou už asi pryč. Velké náměstí je hezké, ale některé domy by zasloužily rozhodně větší péči, podobně jako dlažba na silnici.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Četnost aut na náměstí je určitě věc k zamyšlení. Bezpochyby by mu to  slušelo bez nich , ale na druhou stranu  kam s nimi? Asi ne úplně  vymizet, ale  alespoň ubrat něco málo míst k parkování . To je ovšem z pohledu „chodce", řidiči na to budou mít zajisté jiný názor. Co se týče rekonstrukce náměstí, tak mi nepřijde, že by se nemuselo nějak radikálně zasahovat. Co je ale pod slupkou, to už vidět bohužel není. Takže nejspíš ano.