Bio Central je poslední klasické kino, které v Hradci Králové zbylo, je to tak?
Bohužel je to tak a stejné je to ve většině měst. Kina zanikají a je zázrak, když zůstane alespoň jedno.

Pořádáte řadu nevšedních akcí, například přenosy z Metropolitní opery v New Yorku.  Kdo přichází s těmi nápady? Jsou to vaše nápady nebo je to týmová práce?
Tuhle práci děláme už sedmnáct let a za tu dobu jsme nasbírali spoustu zkušeností. Jsme kino jiného typu než jsou multiplexy, všechny naše projekty jsou nekomerční.  Za ta léta už víme, co funguje a co ne. Každé město je jiné. Jinak se dělá dramaturgie v Praze a jinak se dělá v Hradci. Jsme rádi, že se nám tady podařilo vytvořit příjemné místo pro setkávání.

Užijte si v pátek třináctého hororový den s rozhlasem

Východní Čechy - Věříte, že pátek třináctého je magický den? Máte rádi horory? Zažili jste strašidelné okamžiky? Pak si s Českým rozhlasem Hradec Králové   užijte Hororový den. V pátek 13. února od páté hodiny ranní  na vás po celý den ve vysílání čekají  hororové  zážitky. Po deváté hodině  o nich budou v Radiokavárně v hradecké Havlíčkově ulici  vyprávět i hosté pátečního Habaděje – horolezec a cestovatel Jan Tráva Trávníček a karikaturista, malíř, grafik a sběratel podpisů Petr Čuhanič. Když  navíc  během dne i vy pošlete svůj hororový příběh na e-mail studio.hradec@rozhlas.cz, čeká vás odměna.

Nenechte si ujít Hororový den  s Českým rozhlasem Hradec Králové už v pátek 13. února!   (os)