Hradecké muzeum otevírá v pátek dva roky po dokončení opravy své ikonické budovy na labském nábřeží stálé expozice. Městu se povedl až třetí tendr a tak si milovníci historie museli počkat.

Roční čekání je ale za námi a tak se můžeme těšit na tři propracované výstavy, které mapují historii města od prvního osídlení, přes středověk, dobu barokního opevňování až po meziválečné období, ve kterém město na soutoku Labe a Orlice díky vizionářskému přístupu radnice vystřelilo na urbanistickou špičku a dostalo přízvisko salon republiky.

Muzeum východních Čech otevírá stálou expozici.
OBRAZEM: Interaktivní expozice v muzeu. Z pravěku dojdete až do Salonu republiky

V době, kdy se ruší jedna vánoční akce za druhou, lidi děsí rostoucí čísla nakažených, nemocnice se znovu plní pacienty a nervózně čekáme, co se zase kde zavře, se musíme radovat z každé dobré zprávy. Berme otevření nových expozic jako možnost nahlédnout do historie města a také si třeba uvědomit, že si naši předkové dokázali poradit v mnohem horších situacích a že po těžkých nocích většinou přichází hezké ráno.

Nové expozice a práce muzejníků si naši návštěvu určitě zaslouží a prohlídka Muzea východních Čech třeba pohladí naše duše.