Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Letos se chřipka opravdu činí. Pracuji ve školství, tak to vidím dnes a denně. Padají děti, padají kantoři. Neznám z kolegů snad jediného, kterého by alespoň na čas neskolila. Stejně tak i v rodině – všichni, včetně mne, si na ni šáhli. Jako problém vidím, že jen málo lidí ji doléčí, většinou se přechází. Ale doba je zlá, ne každý si může dovolit stonat. Někdo z ekonomických důvodů, jiný proto, že stejně za něj práci nikdo neudělá. A jak se jí vyhnout? Jsem přesvědčen, že základem je dobrá fyzická kondice. A když nastupuje? U mne medvědí mléko a celaskon, acylpyrin, navrch čaj a pelíšek.
Tomáš Vymetálek, architekt:
Chřipka a podobné nemoci se mně i mé rodině už mnoho let úplně vyhýbají. Je to zřejmě proto, že se snažíme zdravě jíst, pravidelně si dáváme domácí kysané zelí, které obsahuji spousty vitamínů, několikrát týdně se také věnujeme sportu a při prvních příznacích nemoci kloktáme slivovici, dáme si zelený čaj, vypneme telefon a jdeme si lehnout. Do dvou dnů je vše pryč. Žádné multivitamínové kouzelné tabletky z lékáren ani jiné doplňky neužíváme. Zatím nám to dokonale funguje, takže to můžu všem jedině doporučit.
Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Chřipce se zatím úspěšně vyhýbám, takže jsem to nijak řešit nemusela. Ať už například prevencí v podobě vakcíny nebo přímo boj s ní samotnou. Určitě se ale v takovýchto obdobích snažím vyhýbat městské hromadné dopravě a celkově zalidněnějším prostorům a nezapomínám zásobovat tělo vitamíny. Zatím se mi daří boj vyhrávat, tak doufám, že si i letos vítězství opět obhájím!
Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Chřipka je jedno z nejhorších infekčních onemocnění, které jsem kdy prodělal. Už při vyřčení toho slova se začínám bát! V období jejího výskytu omezuji účast na hromadných setkáních s lidmi. V úvahu přichází i očkování jako prevence. Nutné věci vyřizuji pokud možno rychle a za špatného počasí jsem raději doma. Jsem si vědom toho, že pro nás seniory může být chřipka životu nebezpečná.