Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Cestování vlakem, či letadlem považuji za bezpečnější, než autem na našich současných silnicích i kvůli nekázni některých řidičů. Všude je možnost selhání lidského faktoru, které se nedá předvídat. Proto, budu-li muset někdy cestovat,  tak záleží na tom jak daleko. Cesta vlakem je podle mě nejpohodlnější a na delší trasu nejvhodnější. Tragická nehoda Pendolina ve Studénce tomu nemůže zabránit. To bychom nemohli cestovat nikdy a nikam.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Paradoxně mi berete myšlenky z hlavy. Vždy jsem považovala cestování vlakem jako jedno z nejbezpečnějších.  Smutná událost u Studénky je obrovskou tragédií, ale i po malém zamyšlení je můj názor ohledně cestováni stejný… Raději vlakem než letecky a myslím, že to ohledně mého názoru na dopravu mluví za vše!

Tomáš Vymetálek, architekt:
Cestování vlakem považuji za jedno z nejbezpečnějších vůbec, pokud se člověk zrovna nevyskytne v půlnočním spoji plném opilců. Koneckonců, srážka vlaku s jiným dopravním prostředkem obvykle skončí lépe pro osoby ve vlaku než pro ty v autě. To, co se stalo ve Studénce, je obrovská tragédie, zaviněná řidičem hazardérem. Rodiče mé ženy pravidelně na této trase jezdí, tak mi hodně zatrnulo. Hluboce smekám před všemi hasiči a záchranáři, kteří bleskově při této nehodě zasáhli a přeji si, abychom takové obrázky zase hodně hodně dlouho neviděli.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Cestování vlakem pokládám rozhodně za bezpečné v porovnání se silniční dopravou. Studénka na tom nic nemění. Koneckonců ji zavinil řidič automobilu.