Moderátorka Lada Klokočníková si s oběma umělci povídala o jejich společném životě i pracovních projektech.

Všimla jsem si, že se Hradcem vysloveně kocháte.
LS:  Ano, my to tady milujeme. Takové město nikde na světě neexistuje, je dokonale vymyšlené a každý dům má svého architekta. Na každém domě  je nějaký nápad, myšlenka.

Jsem velmi ráda, že jste přivezli nádhernou knihu Dějiny českého národa a pár bezvýznamných světových událostí. Vy jste, Lucie, za tuto knihu dostala v roce 2004 Cenu Magnesia Litera. Je to asi velká radost, když se člověku dostane takového ocenění.
LS: Já jsem šťastná, že to takto dopadlo. Když jsme tu knížku začali vydávat, tak jsem měla hrůzu z toho, že se nebude prodávat a nebude se líbit. Ale stal se pravý opak, jak vidíte.

Kdy vy jste se našli? Hudebník 
a výtvarnice? A jak dlouho jste spolu?
PP:  My jsme spolu s Luckou hodně dlouho, od šestnácti, sedmnácti let.  Dojížděli jsme oba z Poděbrad do Prahy, do školy. A často jsme se také společně vraceli nočním autobusem zpátky.  My jsme se vlastně dali dohromady v tom nočním autobuse.

Lucie, jste také autorkou dětských leporel, váš manžel vám dělá nakladatele. Jaký je zájem o knížky v dnešní počítačové době?
PP: Pořád jsme v krizi a pořád jsme v pohodě. Když  vydáme  bestseler, tak je  důvod  být veselý, pak ten bestseler není, tak se člověk musí uskrovnit. Ale zase máme mnohem víc svobody, než kdybychom byli závislí na jiných vydavatelích. Teď jsme udělali projekt – jmenuje se Dějiny pro nejmenší. Je to pro předškoláky,  série knížek pohádek – o Bruncvíkovi, o Horymírovi, o Karlu IV. Udělali jsme z toho takový pětiknížkový komplet. Jsou to obrázkové pohádky s minimem textu, aby děti pochopily děj jen podle obrázků. A inspiroval nás k tomu náš Toník. Když mu byly tři roky, tak Lucka pracovala na animovaném seriálů Dějiny udatného českého národa a zpracovávali jsme Bruncvíka. A ten Bruncvík byl dělaný trošku jinou technikou, než jsme dělali zbytek seriálu, ty obrázky se prolínaly.  A Toník si to oblíbil.  Tak jsme si říkali, to je dobrý nápad.  A vznikly Dějiny pro nejmenší.