Věra Uličková, Chrudim:
Nerada se na toto téma vyjadřuji, ale o současné politické situaci si myslím jen to nejhorší. Je to špatné, policejní zásah tak schvaluji. Podle mě by pomohl hlavně důkladnější dohled nad veřejnými činiteli a větší transparentnost.

Ladislav Kovář, Banín, Svitavsko:
Je hrozné, co se u nás děje. Všude, v politice, mezi poslanci i mezi vysokými vládními úředníky  je spousta takových, kteří z toho hledí něco vytřískat jen ve svůj prospěch. Měli by všechny kromě těch poctivých vyházet. Na nejvyšší posty by se měli dostat jen ti poctiví.

Petr Kulda, Ústí nad Orlicí:
Současné „události" chápu pouze jako další z nekonečné řady politických průšvihů nepravidelně po sobě jdoucích. Navíc v situaci, kdy jsme krmeni masmédii o něčem, co si jako prostý občan nemohu nijak ověřit, zachovávám klid. Leda že by krysy začaly požírat samy sebe, ale to bych byl příliš velký optimista, že? Řešení si v tuto chvíli vůbec neumím představit.

Aleš Zahradník, Rychnov nad Kněžnou:
Současná situace mne ani příliš nepřekvapuje. Ne po tom, co jsme nuceni prakticky každý den vídat v televizi a číst v novinách. Něco takového muselo přijít. Já jenom doufám, že se to podaří dotáhnout až do konce a že celou kauzu někdo nakonec neuhraje do ztracena. A jak by se to mělo řešit? Především nechat policii dělat její práci a neházet jí při tom klacky pod nohy. Vláda určitě měla odejít už dávno, ale nevím, co by se už muselo stát, pokud by z toho nevyvodila žádné důsledky ani teď.

Pavel Filiač, Jičín:
Já žádný návrh na řešení současné politické situace nemám. Nezdá se mi ale moc dobré, že si policie prostě přijde na úřad a někoho si bez odůvodnění odvede.

Jan Kovář, Pardubice:
Současná politická situace se mi vůbec nelíbí. Podle mě by měla být vláda okamžitě vyměněna a zavřena. Vždyť si teď děláme ostudu v celé Evropě.

Tomáš Spurný, Hradec Králové:
Situace mě hodně překvapila. Zatýkání a razie na Úřadu vlády je na mě silné kafe. Ještě horší je ale fakt,  že šéfka kabinetu premiéra Nečase využívala vojenské špiony ke sledování premiérovy manželky z osobních důvodů. 
Uvidíme, jestli vláda něco takového ustojí, nebo jestli půjdeme k volbám. Jsem pro první možnost.

Pavlína Tůmová, Dvůr Králové nad Labem:
Nemám čas politické dění  sledovat. Něco jsem sice viděla ve  zprávách, ale tam vlastně nic pořádného neřekli. 
V každém případě si myslím, že tahle vláda by už měla  skončit.

Jiří Frýba, Hronov:
O situaci se zatýkáním ve vrcholných patrech naší politiky mám zatím jen kusé informace.  Myslím si však, že bezdůvodně  policie určitě nezasahovala. Hlavně aby se všechno opět za nějaký čas nevytratilo do ztracena. Řešení je ale složité. Všechno by se tady muselo otočit o 180 stupňů a muselo by se začít znovu. Politika by se měla dělat z lásky k národu a dát do ní  srdce! To už říkali naši dědové. Současní politici to berou jako výnosné zaměstnání a hodně dobrý zdroj příjmů.  To je podle mého názoru špatně!