Tomáš Vymetálek, architekt:
Myslím, že Miloš Zeman bude určitě znovu kandidovat, pokud mu to zdravotní stav dovolí. Nemá důvod to ale sdělovat již teď, kampaň je ještě daleko. Já bych si jeho kandidaturu přál a současně bych byl zvědavý na jeho soupeře, protože na obzoru české politiky zatím nejsou žádní moc vidět. Myslím, že jakýkoli kandidát to bude mít proti současnému, po těch letech velmi zkušenému, prezidentu Zemanovi hodně těžké. V poslední době se mi zdá, že prezident, na rozdíl od věčně nejistého a ustrašeného premiéra, dokáže jasně pojmenovat, o co České republice v zahraniční i domácí politice vlastně jde a nebojí se to lidem říct.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Osobně si myslím, že se o obhajobu své funkce pokusí. Pravdou je, že v současné době to je člověk, který alespoň řekne, co si myslí a mnohdy  si to myslíme i my. Jen o tom nesmíme mluvit. Často si to myslí i ti, co ho za příslušné výroky vzápětí kritizují. Pokrytci! Ve čtvrtek jsem mluvil se třemi účastníky setkání s ním a velmi ho chválili za milé vystupování, přímé a jasné myšlenky. To je dobře. Dobře není, že nyní na „politickém trhu" nevidím nikoho, kdo by byl důstojným kandidátem na prezidenta.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Kdybych měla vycházet z reakce na otázku mířenou na pana prezidenta, tak jsou to vcelku logické argumenty na otázku ohledně jeho budoucí kandidatury. Přeci jen je asi předčasné se k něčemu takovému zavazovat právě teď. Ale věřím, že pan prezident vše patřičně zváží a z  „boje" jen tak neuteče a pokud mu zdraví dovolí,  své voliče nezklame. Jak už sám jednou pravil, díky této funkci je přeci zdravější a krásnější.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
V případě současného prezidenta je velmi těžké vyjadřovat se k jeho další kandidatuře pozitivně. Tuším, že on sám kandidaturu přijme, soudě podle jeho morálních vlastností. Já osobně bych byl rád, kdyby zvolil okamžitou abdikaci a nikoliv další pokračování 
v prezidentské funkci.