Naděje bez konce…

Milá redakce, chtěla bych všechny moc pozdravit a poděkovat za Řádky důvěry, za tu úžasnou radost a naději, kterou rozdáváte. Dáváte tolika lidem mnoho, co nelze slovy vyjádřit. Řádky důvěry si pročítám, ale přispívám do nich poprvé.

Připojuji se k vám všem a posílám svou lásku, radost a přání, najděme se my všichni, kteří se hledáme, ať už nejsme smutní.  Láska je to nejcennější, co máme a můžeme dát.

Také věřím, že i mne v budoucnosti čeká spousta krásného a opět s někým, kdo bude jedinečný a výjimečný. Každý z nás je originál, i naši partneři, každý každému něco předává. Otevřete svá srdíčka a věřte, tak jako já, že ten někdo pro nás někde je, a až uzraje čas, tak se objeví a my do sebe zapadneme jako dva kamínky v mozaice.  Mějme oči otevřené, možná ten někdo je kousek od nás, a pokud budeme hledět hodně do dáli, tak je možné, že bychom ho mohli přehlédnout.

Ve vesmíru se nic neděje náhodou, všechno má svůj řád, všechno má své místo, význam, důvod. Všechno je tak, jak má být, a vše má svůj hlubší smysl.

Na cestě poznání tohoto světa chybí mi láska už dlouhá léta, prosím upřímného muže s andělskou duší, co vnitřní krása mu sluší, aby náš život byl samý květ.

Jsem 49/164 blondýnka mladšího vzhledu, s hnědýma očima, ne vlastní vinou rozvedená, s dcerkou a ráda bych poznala spřízněnou dušičku.

Eva z Orlickoústecka

Samota je moc smutná

Vážená redakce, ráda bych se vaším prostřednictvím seznámila s kamarádkou nebo kamarádem v podobném věku, jako jsem já. Je mi 67 let, jsem střední postavy, jsem veselé, ale upřímné povahy. Ráda bych chodila na procházky přírodou, zašla si na kávu, do divadla či do kina nebo si jen tak popovídat ve dvou. Život je totiž veselejší a barevnější, když člověk není sám. Budu velmi ráda, když se mi ozve někdo z Hradce Králové či blízkého okolí.

Čtenářka z Hradce Králové

Dobře vím, že někde jsi

Vážená redakce, bydlím dnes již se 40letou dcerou, bohužel stále svobodnou a nezadanou. Dcera je finančně zajištěna, pracuje a zároveň pobírá plný invalidní důchod. Dcera je mírně mentálně postižená, dané postižení však není při běžném pohledu a komunikaci nijak znatelné. Má vlastní bydlení v rodinném domku nedaleko Hradce Králové. Vzdálenost však není překážkou. Mezi její záliby patří jízda na kole, v zimě běžky a ráda se podívá na hezký pořad v televizi. Je-li někde v blízkém okolí muž přiměřeného věku, může být i s podobným zdravotním postižením, ať odhodí stud a napíše. Určitě také nechce být na Vánoce sám.

Táta z Hradecka

Ještě stojí za to žít, ne jen přežívat

Vážená redakce, rád bych tímto způsobem oslovil ženu, která se chce rovněž seznámit. Jsem již delší dobu rozvedený, mám dva dospělé syny. Je mi 59 let, jsem vyšší a štíhlé postavy. Bydlím u Přelouče ve svém rodinném domku. Po práci mě baví vše, co život přináší, a dokážu se přizpůsobit i zálibám druhého. Zjistil jsem, že svůj život bych znovu rád začal sdílet se ženou, která hledá partnerské soužití a citové naplnění ve věku, kdy ještě stojí za to žít, nejen přežívat. Osobní setkání a čas ke vzájemnému poznávání napoví více. Rád odpovím na každý dopis.

Miloš z Přeloučska

Do třetice všeho dobrého

Vážená redakce, vím, že váš čas je drahý, ale pokusím se vaším prostřednictvím o štěstí do třetice. Dvakrát mi to nevyšlo, ale věřím, že tentokrát si můj příspěvek přečte žena, kterou hledám. Bydlím v rodinné vilce s velkou zahradou, je mi 62 let a jsem bezdětný. Mám rád zvířata a také rád houbařím. Toužím poznat selku, která umí péct buchty. Nechci se dovolávat slibů, nechci ani soucit a ani nechci cokoliv připomínat.

Jíra z Radčic

(Pokud chcete reagovat na tyto příspěvky, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá
Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu g.lachmanova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.