Veřejnost i politici se rychle rozdělili na dvě skupiny. Opoziční hnutí ANO Finka pranýřuje a žádá jeho hlavu. Hejtman Červíček (ODS) se svého radního zastává, zatímco hradecký primátor ze stejné partaje ho kritizuje, neboť v Hradci spolu ODS a HDK nespolupracují.

Jako vždy jde o politiku až v první řadě. Držme se ale ve věcné rovině. Jedna dávka vakcíny pro ženu, která chce pomáhat, zase takový problém není. Jenže princip je strašný. Výměna bytu díky známosti na „byťáku“, podpultová jatýrka od řezníka, možnost vysokoškolského studia pro dceru za jeden „nevinný“ podpis. Dost lidí si to ještě pamatuje, ne? I když kraj později vyhlásil, že vakcínu dostanou i ostatní dobrovolníci, šanci dostat se k ní hned první den měl dobrovolník jediný – politikova manželka.

Policie - ilustrační foto
Muž inkasoval peníze, ale stříbrné mince nedodal

Oproti případu z Ústavu zdravotnických studií, kde se "ulilo" skoro tisíc dávek, samozřejmě o tolik nejde. Tuhle kauzu mimochodem zastupitelé za ANO ve své tiskové zprávě s gustem přešli. Princip je ale podobný. Dokážete si představit ten povyk, kdyby dostala vakcínu jako jedna z prvních paní Babišová?