Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Tak zde je odpověď nasnadě. S mým spíše záporným vztahem k veškerým oficialitám je zřejmé, že mi svatý Valentýn opravdu nic neříká. Nepokládám ho rozhodně za svůj, sice splním náležitosti, které se ode mne očekávají, ale netrpělivé očekávání a toužení ode mne nemůže nikdo očekávat. Takže ho oslavím jako každý víkend, s manželkou si dáme pusu, večer asi skleničku vína a hlavně – hurá na lyže!

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Den svatého Valentýna  už rozhodně není jen komerčním americkým svátkem . Do mysli lidí se 14. únor bezpochyby zapsal  a myslím si, že takové připomenutí zamilovanosti určitě není na škodu. Já osobně tento den  ale nijak zvlášť neprožívám. Takže jen decentní připomenutí,  jinak pro mě den jako každý jiný. I když ta srdíčka všude kolem nás určitě nenechají člověka nečinným.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Valentýnská oslava vzájemné náklonnosti neboli lásky mezi partnery je pěkná myšlenka, proč ne? Až na ty všudypřítomné reklamy na převážně růžově balené dárky všeho druhu. Ať se to klidně slaví každý pátek spolu s koncem pracovního týdne jako správná předehra k březnovým oslavám MDŽ, který osobně slavím mnohem raději a hlavně intenzivněji než Valentýna…

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Tento svátek neslavím. Jsem z té starší generace vedené k uctění Svátku matek, který má u nás dlouholetou tradici a slaví se v pozdějším jarním období.  Nesouhlasím ale s názorem, že Valentýn je komerčním americkým svátkem. Naopak, má své kořeny v historii a slaví se v mnoha zemích. Jistě je chvályhodné, že svátek lásky, která spojuje lidi,  zakotvil i u nás.