Celostátní soutěž Žena regionu 2014 v Královéhradeckém kraji má svoji vítězku: stala se jí operní pěvkyně, pedagožka a majitelka umělecké agentury Ema Hubáčková. Svoji symbolickou cenu si převezme 9. dubna v pražském hotelu Ambassador společně s vítězkami ostatních regionálních kol a s absolutní vítězkou ročníku, jejíž jméno poprvé padne až během galavečera.

V soutěži nazvané Žena regionu nominuje osobnosti veřejného, politického a společenského života veřejnost – lidé také svými hlasy ve finále rozhodují o volbě vítězky. Ema Hubáčková zaujala především svým životním příběhem, v němž je kromě práce  také spousta místa pro pomoc potřebným. Jen v loňském roce věnovala zisk z prosincového představení Broučci, více než devadesát tisíc korun, hemato-onkologickému oddělení dětské kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové.  Peníze pomohly oddělení, kde se léčí děti se zákeřnými onemocněními krve, k pokrytí nákladů na vybavení.

Máte radost z vítězství?
Samozřejmě že mám. Velmi si toho ocenění vážím, protože nominace a hlasy vzešly přímo od lidí. Já vlastně ani nevím, kdo mě nominoval a už vůbec nevím, kdo mě svými hlasy podpořil.

V charakteristice vaší nominace je řeč především o charitativní práci – jen vloni jste věnovala přes devadesát tisíc korun hemato-onkologickému oddělení dětské kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, v minulých letech jste pomohla například Nadaci Novorozenec, Diecezní charitě, Oblastní charitě, Centru pro postižené Daneta, Speciální mateřská škole v Markovické ulici v Hradci Králové. Jak si vlastně vybíráte adresáty své pomoci?
Jde mi především o děti. Mám mimo jiné školičku, kde učím zpívat děti už od tří let. Mám vždycky velikou radost, když se mi podaří předat jim nějakou dovednost, rozvinout jejich talent, otevřít jim vrátka k hudbě… Mám děti nesmírně ráda a o to víc se mě pak dotýká, když slyším o dětech, kterým život nadělil nějaký handicap.Tak se jim snažím pomoci. Hledám informace, zjišťuji, kde a na co by konkrétní klinika, oddělení, stacionář  nebo dětský domov potřebovaly peníze, a pak jim přispěji z výtěžku koncertu  nebo představení, které pořádá moje umělecká agentura.  Většinou jde o kliniky nebo stacionáře, kde dlouhodobě tráví čas velmi nemocné nebo postižené děti, a ty kliniky nebo stacionáře mají taktak peníze na základní provoz, ale už ne na to, aby dětem dopřály nějakou radost, rozptýlení, potěšení.

Proč si ty peníze nenecháte 
a neužijete si jich sama?
Mně život nadělil spoustu štěstí –  můžu se věnovat hudbě, která je bez přehánění mojí velkou láskou, mám dceru, která úspěšně studuje a podědila po mně talent a lásku 
k hudbě, o moje koncerty – ať už je řeč o komorních koncertech Oáza klidu, tradičních předvánočních vystoupeních Ave Maria nebo o baletních 
a operních představeních, která do Hradce Králové přiváží moje umělecká agentura –  mají posluchači stále velký zájem. Já si snad nemůžu přát víc a jsem vůči tomuto svému štěstí velmi pokorná. A vděčná. Myslím si, že by svět by měl být solidární – ti, kterým se daří, by měli pomáhat těm, kteří si sami pomoci nedokáží. Je to jednoduché.

Vím, že máte svůj kalendář plný nejméně na rok dopředu. Co všechno v něm máte napsáno?
Pokud jde o tu viditelnou práci, tedy koncerty a vystoupení, na která lidé chodí, pak budeme s klavírním virtuosem Vladimirem Županem pokračovat v tradici komorních vystoupení Oáza klidu, například  21. května v hradeckém muzeu a 23. října 
v atriu hradeckého hotelu 
U královny Elišky. Stejně tak už jsou v tuto chvíli připravené koncerty nastávající sezony a všechny koncerty z cyklu Ave Maria, které už sedmnáct let provázejí předvánoční atmosféru v celých východních Čechách. V příštím roce bych chtěla přidat ještě velikonoční sérii koncertů ve východních a severních Čechách.

Hradecké publikum díky vám vidělo v posledních letech nádherná představení: Čajkovského balet Labutí jezero v nastudování baletu Státní opery Praha,   Bizetovu operu Carmen s Andreou Kalivodovou v titulní roli, Pucciniho Toscu a také nádherný balet Giselle.Žádné velké operní nebo baletní představení letos nepřivezete?
Mám plán, a ten je zatím tajný. Nechci to zakřiknout, ale snad brzy přijde čas prozradit termín i titul. Žádným tajemstvím ovšem není, že 
i letos na 6. prosince připravuji v Hradci Králové  pohádkové baletní představení Sněhurka a sedm trpaslíků v nastudování Národního divadla  Brno,  z jehož zisku chci opět pomoci tam, kde to bude potřeba.

Vizitka
Ema Hubáčková se svým podnikáním věnuje kulturní, umělecké, pedagogické, vzdělávací a charitativní práci.

OPERNÍ PĚVKYNĚ
Je vyhledávanou operní a koncertní pěvkyní. Povolání se věnuje od roku 1989. Studovala u legendární profesorky Jitky Švábové, držitelky medaile Artis Bohemiae Amicis a světové mezzosopranistky Evy Randové. Kariéru zahájila na operní scéně v Ústí nad Labem.

MAJITELKA UMĚLECKÉ AGENTURY EMMA
V roce 1998 založila v Hradci Králové agenturu pro rozvoj hudby a hudební vzdělanosti. Vytváří specifické hodnoty v oblasti umění a kulturního dědictví. Realizuje operní, operetní, baletní představení, dětská představení, galakoncerty, koncerty komorní, výchovné, charitativní 
i autorské projekty Dává příležitosti začínajícím umělcům.

CHARITATIVNÍ ČINNOST
Svými uměleckými projekty podpořila v Hradci Králové: Fakultní nemocnice – dětské hemato-onkologické oddělení 
a Nadace Novorozenec, Diecezní charita, Oblastní charita, Centrum pro postižené Daneta, Speciální Mateřská škola Markovická. Dále Farní úřad Dvůr Králové a Josefov, Hospic sv. Štěpána a další.

PEDAGOGICKÁ, VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ ČINNOST
V roce 1998 založila v Hradci Králové hudební kurzy Zpívánky pro děti od tří let. Vychovala stovky dětí, které získávají nadstandardní hudební vědomosti, dovednosti a návyky za profesionálního přístupu prostřednictvím kvalitního studijního plánu a speciální metodiky. Pořádá mezinárodní kurzy výuky zpěvu, je poradkyní tuzemských a zahraničních sborů.

ŽENA REGIONU
Celonárodní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Lidé nominují především ženy, které dosahují mimořádných úspěchů 
v podnikání, politice a veřejné správě, vzdělávání, vědě, výzkumu, umění, kultuře a sportu.