Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
O novém planetáriu slyším poprvé, šlo to nějak mimo mě. Ale vypadá to zajímavě, tak to bych asi mohl vyrazit i za světem, který naprosto nechápu. V tom starém jsem byl, ale je to dávno. Mimozemský život nevyvracím, ale rozhodně o něm nepřemýšlím. Ale asi vlastně existuje, protože všude kolem nás se pohybuje spousta mimozemšťanů. Jejich ohnisko výskytu bych viděl v parlamentu a mezi zanícenými (nebo nesvéprávnými?) ochránci všeho možného.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Do nového planetária se určitě brzy zajdu podívat. Slyšel jsem, že bude patřit k nejmodernějším v Evropě, tak jsem hodně zvědavý. Jeho stavbu jsem totiž průběžně sledoval. A jestli věřím v mimozemský život? Ano, ve vesmíru určitě nejsme sami, tím jsem si jistý,otázkou je, jakou formu takový život má. Dokonce věřím, že většina z nás už tu na Zemi vícekrát byla. Znáte přece ten pocit při dejà vu..?

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Myslím si, že pro Hradec je to určitě velká věc! Je to kulturní stánek, který město dosti obohatí. Určitě se tam plánuji zastavit. Ve starém planetáriu jsem totiž byla ještě jako malá holka se školou, tudíž už si to moc nepamatuji a moc se těším na jeho novou, modernější podobu. A co se týče existence mimozemského života, tak mám jednoznačnou odpověď: na mimozemšťany věřím, občas si i sama totiž připadám jako jedna z nich.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Astronomie byla jedním z koníčků mého mládí. Dopracoval jsem se až k obsluze hvězdářského dalekohledu na Petříně. Moc bych si přál, aby  nové dokonalejší - digitální planetárium, kam se rád podívám, i nadále pokračovalo v nastoupené osvětové práci zejména mezi mládeží. O možnostech dalšího mimozemského života nechci ale spekulovat. Nekonečnost vesmíru si totiž sám dost dobře nedovedu představit.