Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol: Těmto akcím nefandím. Vždyť za chvíli budeme chránit i mrkev, aby byla okopána správně tvarovanou motyčkou. Myslím si, na rozdíl od všech lidskoprávníků, že jsme v tomto demokratickou a slušnou společností. Jen by to chtělo vymáhat víc povinností. A tím nemyslím ty blbiny nařízené z EU.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu: Od té doby, co nemusím ráno spěchat do práce, si rád pochutnám na rozmanité a pestré snídani v klidu. Nemohu zjišťovat, jak se pěstovalo obilí na chléb, jak  firma vyrobila výbornou šunku a jaké slepice snesly vejce. Obdivuji ale a fandím lidem, kteří takovou akci jsou schopni zorganizovat. Nějak se začít musí.

Tomáš Vymetálek, architekt: Fair trade je zajímavá myšlenka, ale moc nevěřím tomu, že v těch cílových zemích pak prakticky funguje. Já si  vždy v sobotu dávám čerstvé rohlíky, domácí vajíčka s pažitkou a k tomu něco sladkého a navrch dobrou kávu, což je myslím taky fair.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce: Přijde mi to jako prima nápad! Už jen ta myšlenka posnídat v přírodě v obklopení rodiny, přátel,  známých a dobrého jídla. A ještě s tak promyšleným scénářem! Já převážně snídám ovesné vločky a banán a pak už je to na chuti a náladě.