Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Myslím si, že  další cyklodomy se v Hradci určitě uplatní. Město se prezentuje jako město, kde je nejlepší dostupnost  na kole.Ve městě je k vidění mnoho zaparkovaných  kol, takže tak dva až tři domy by určitě našly své využití. Já osobně jsem dům u nádraží zatím nevyužila, ale líbí se mi jistota, že o své kolo zaparkované v cyklodomě nepřijdu a nemusím se o něj bát.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Cyklodomy v Hradci Králové pokládám za opravdu dobrý a vkusný nápad, zvláště pak s ohledem na cyklistický fenomén samotného Hradce. Kde by měly stát? Asi bych jeden viděl jako účelný u „zimáku", druhý někde v okolí filharmonie. Dům u nádraží nevyužívám, moc se do těch končin osobně nedostanu.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Naše město i jeho okolí svojí polohou přímo vybízí k dalšímu rozvoji  cyklistiky. Stavby takovýchto „domečků pro kola„ jsou naprosto potřebné. Souhlasím s jejich další výstavbou, i když sám je již nemohu využívat. K takovému rozhodování bych nejdříve přizval architekty. Stavba by měla plnit nejen svůj účel, ale být také ozdobou daného území. Aktivním cyklistům bych nabídl  anketu o umístění. Konečné rozhodnutí pak bude příslušet magistrátu.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Cyklodomy mají v Hradci smysl, další by mohl stát třeba v areálu fakultní nemocnice u nově vznikajícího univerzitního kampusu. Spíše než cyklodomy ale potřebujeme další cyklostezky, ve městě je jich pořád málo. V připravovaném územním plánu se na to klade velký důraz, plánují se i nové cyklolávky, například přes řeku Orlici mezi Slezským Předměstím a Malšovou Lhotou nebo přes řeku Labe u areálu DTJ.