Tomáš Vymetálek, architekt:
K vytrvalostním běhům jsem měl odjakživa pozitivní vztah, byla to odmalička moje oblíbená disciplína. Maraton je pro mne královskou tratí, velkou výzvou, která silně láká každého kdo nějak vytrvalostně běhá. Já jsem si před pár lety zaběhl ten Pražský a byl to fantastický zážitek. Pocity na startu a v cíli maratonu se jen těžko popisují a jsou naprosto nesrovnatelné s kratšími běhy. Jsem rád, že organizátoři přidali k již tradičnímu hradeckému půlmaratonu také klasickou maratonskou trať, která bude ojedinělá tím, že vede skoro celá v lesích. Zatím to navíc vypadá, že v neděli bude také ideální maratonské počasí, tedy zataženo, mírný vítr a teplota kolem 12 stupňů.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
K vytrvalostním běhům, nebo v mém případě spíš delším běhům, mám asi vztah dobrý. Něco jsem za svůj život, především v rámci tréninku na triatlon, který jsem dělal, naběhal. Ale v době, kdy jsem ještě běhat mohl, tak dlouhé běhy nebyly zdaleka tak populární jako dnes. A rozhodně jich nebylo tolik. Proto maraton ani půlmaraton „odškrtnutý" nemám. Nejdelší, co jsem běžel na čas, byla Nasavrcká patnáctka, velice těžký závod v kopcovitém terénu. A dal jsem ji těsně pod hodinu, což byl můj cíl. Slíbil jsem si totiž, že pokud se mi to povede, tak už tam nikdy nepojedu. Vždycky mne po ní totiž týden bolely příšerně nohy. Byl bych pro to, aby se z maratónu tady stala tradice. Vždyť to je báječná příležitost pro fandy si zazávodit a i hezká propagace Hradce. A lidi se hýbou!

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Vytrvalostní běh není zrovna mým šálkem kávy. Už od doby, co jsem se začala věnovat basketbalu a tím i povinnému běhu na soustředěních, tak jsem všechny ty delší výběhy doslova protrpěla a vydrželo mi to až doteď. Ještě jsem si na to nějak nezvykla. Každopádně nadšence a běžce, co odstartují a vydají se na trať obdivuji! Zato by si určitě zasloužili maraton začlenit do každoročně pořádaných akcí. Vždyť je to fajn pocit jít se jen tak proběhnout pro radost.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Maraton jako novou tradici Hradce bych uvítal. Sportovní aktivity mají svůj velký význam , nejen výchovný pro mladou generaci, ale rovněž mohou ještě více zviditelnit naše město. V určitém věku jsem sám spíše dával přednost rekreačnímu běhu, který jsem propagoval  jako tak zvaná Liga 100 – to znamenalo měsíčně naběhat 100 kilometrů. Přeji organizátorům maratonu pevné  nervy a běžcům dobrý start a výdrž.