Tomáš Vymetálek, architekt:
Divadlo mám rád, výborné byly letní muzikály pod širým nebem na Kunětické hoře. Skvělé bylo taky ochotnické představení známého Martina Hostáka se souborem kamarádů v CC Lucie. No a hradecký festival – to už je jednoznačně největší kulturní událost roku! Loni jsem se výborně bavil při minipředstavení ve festivalovém autobuse a už se opravdu těším se na letošní ročník.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Nejsem častým návštěvníkem divadla. Přesto sleduji a vysoce oceňuji dosaženou světovou úroveň hradeckého Klicperova divadla i jeho festivalů. Významně se na ní podílí úsilí i dlouholetá činnost pana ředitele Ladislava Zemana, se kterým jsem měl tu čest po listopadové revoluci několik let úzce spolupracovat. Jinak divadelní festival je bezesporu jednou z největších událostí v Hradci.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Divadlo jako kantor – a manžel – hraju vlastně celý život. Po herectví jako povolání jsem nikdy netoužil. Do divadla občas chodím, zvláště do toho  hradeckého. Festival je skvělý, je to dobrý nápad, ale je vždy koncem června, a to mám opravdu dost práce ve škole, a tak mi spíše zbude čas na to, abych se cournul po Velkém náměstí a centru města, a alespoň si tak trochu čichl k atmosféře, nebo si něco poslechl na otevřených scénách.

Michala Hartigová, basketbalistka Hradce:
Divadelní festival jsem málokdy 
z časových důvodů stíhala, takže jsem ho navštívila tak maximálně dvakrát, za dobu jeho konání 
v Hradci … Každopádně divadlo miluju! I během roku se moc na divadelní představení nedostanu, ale když mi vyjde čas a dopadne  představení , které chci vidět, tak jsem moc ráda a vždy to stojí za to a náramně se bavím. Nejraději  chodím na představení jednoho nejmenovaného pana  režiséra.