Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Sběratelství jako takové je skvělý koníček. Nejenom, že dokáže smysluplně vyplnit volný čas, ale učí i systematičnosti, vytrvalosti a kreativitě, může zprostředkovat také poznání světa.  A že někdo sbírá z pohledu okolí nesmysly? No a co? Pokud mají pro sběratele význam, tak je to jen jeho věc a jeho radost. V mládí jsem sbíral známky, ty jen krátké období, potom dlouhou dobu obaly od žvýkaček, ty byly obzvlášť zajímavé a barevné, naše Pedro a Sevak se fakt nemohly rovnat těm všem krásným Donaldům a Wrigleys. A taky jsem sbíral a ještě okrajově sbírám nože. Ale to jen pro sebe a pro radost, na žádné burzy a výstavy to není.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Nepatřím mezi klasické sběratele, ale je pravda, že se docela nerad zbavuji věcí, které jsou sice staré, ale pro mne mají nějakou hodnotu. Třeba jen vzpomínkovou. To mám asi po dědečkovi, který shromažďoval kde co. Prohrabávání v těch jeho „sbírkách" na půdě patří k mým největším zážitkům z dětství. V dnešní uspěchané době plné samých virtuálních věcí kolem nás a všudypřítomných výrobků z Asie se občas rád zastavím a podívám se někde na výstavě na auto či moto veterány, historický nábytek nebo staré pohlednice a fotografie. Často člověk žasne, co všechno se dá sbírat. Fandím lidem, kteří jsou do toho zapálení a uchovávají ty krásné staré věci pro příští generaci.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Krásný koníček a podle mě ještě hezčí podívaná! Když se sejde tak pestrá škála věcí pohromadě, tak to musí být moc zajímavé. A jako koníček to hodnotím také moc kladně. Je krásné, když celý život sbíráte něco, co vám dělá radost a získáváte díky tomu plno přátel stejného nadšení. Takže mě napadá jediná věc, a to, že mě mrzí, že se této akce nebudu moci zúčastnit a eventuálně se k nějaké sběratelské vášni nechat inspirovat.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Jako žák základní školy jsem byl sběratelem poštovních známek, krabiček od zápalek a tehdy téměř nedostupných obalů od žvýkaček a jiných drobností. Mezi kamarády docházelo ke složitým a zajímavým výměnám těchto „cenností". Bylo nutné svůj artikl ohodnotit a pak s ním dále obchodovat. Byla to hezká zábava, ale já u ní nezůstal. Mým koníčkem byl a stále je  zájem o motorová vozidla. Obdivuji sbírky historických aut, zejména těch naších českých i náročnou práci jejich restaurátorů. To je něco!