Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Jazzová hudba nám byla za totality odpírána jako západní vliv. Asi proto jsme ji různě sháněli a naučili jsme se mít ji rádi. Rád poslouchám „všehochuť" z rádia přímo do sluchátek. Mám rád country. Není ale nad moravskou cimbálku, nejlépe přímo ve vinném sklípku.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Hudební styl nijak vyhraněný nemám, takže ani jazz mi nevadí. Když by někde hrál, ráda si ho poslechnu. Ze všeho nejvíc ale poslouchám rádio, takže vlastně od každého trochu. Nebráním se ani venkovnímu poslechu. Dobře ozvučené koncerty  mají venku ty správné grády a člověk se nebojí  popustit uzdu svému „pěveckému fondu". Zkrátka, dobrá muzika se poslouchá dobře kdekoliv!

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Jazz mám rozhodně rád, mám to tak nějak po mém tatíkovi, který ho miloval a rád hrál. Preferuji ale neworleanský jazz, moderní si sice také poslechnu, ale není u něj taková pohoda. Já osobně nejradši poslouchám country, folk a trempskou muziku. Jednou jsem v listopadu zažil úžasný koncert Vládi Merty, kterého normalizátoři nepustili hrát do vysokoškolského klubu a tak nám to odehrál za mlhy a padajícího listí v parku. Fantastický zážitek!