Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
K cyklistice mám velmi kladný vztah. Je to jeden z volnočasových koníčků a sportovních aktivit, které patří mezi mé oblíbené. V okolí Hradec Králové je navíc plno krásných tras a zajímavostí, takže cyklistika se přímo nabízí. Jsem proto moc ráda, že už se „cyklistická sezona" pomalu ale jistě blíží a počasí jí jde vřele naproti.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Cyklistka je jedna z mých srdečních zálib. Kolo je totiž nesmírně časově ekonomické, vyjedu si kdy chci, na nikoho nečekám, nejsem vázaný na hodiny pronájmu. A jedu, na kolik mám čas a náladu. Díky kolu jsem poznal spoustu krásných míst. Ale hlavně – na kole si skvěle odpočinu, relaxuji. A taky hodně věcí, které mi  v práci připadnou neřešitelné, tak najednou jdou. Asi tomu pomáhá to, že na kole spálím nasraniny a vyplavím endorfiny.Vloni jsem atakoval deseti tisícovou hranici. Nevyšlo to o sto kilometrů. Škoda, byl by to osobák.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Patřím ke generaci, která toužila mít vlastní jízdní kolo a vůbec kolo se stalo již v mládí předmětem mého technického  obdivu. Učil jsem se jezdit na tom „velkém" a těžkém kole  tatínkově (šlapal jsem pod rámem). Dětská kola tehdy ještě nebyla. Po celý život jsem kola využíval jako dopravního prostředku, zejména poté co jsem se přestěhoval do Hradce Králové. Dnes jsem ze zdravotních důvodů bicykl zaměnil za „tricykl". Pěkný pocit ze zdravého pohybu v přírodě mne ani teď neopouští.