Tomáš Vymetálek, architekt:
Před lety jsem v Hradci přišel o zánovní horské kolo. Pak v Louvru  přímo u obrazu Mony Lisy, na který jsme se dívali dlouhé minuty, tátovi nějaký chmaták vzal z tašky peněženku a veškeré doklady, což nám tehdy způsobilo dost komplikací. Ukrást lze ale i nehmotnou věc – jistá firma nám v Pardubicích doslova ukradla nápad na celý blok bytových domů. V ideové soutěži o projekt jsme sice skončili až druzí, vítěz ale pak vyprojektoval a postavil stavbu přesně podle našeho návrhu. Inu ukrást lze jak je vidět cokoliv.

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Pro mne velice citlivé téma. Co se týká okrádání, tak mám pocit, že jsem vítaným sponzorem širokého podsvětí a zloduchů! Co já jsem už všechno nedobrovolně vyplatil formou materiálního, vlastně i hotovostního, plnění! Chatu nám vykradli nejméně pětkrát, z toho dvakrát tak, že jsem to vzteky obrečel. Jednou mi přes noc zmizela tři kola, z toho dvě triatlonové silničky. Z této ztráty jsem se nikdy nevzpamatoval, do tak dobrých kol jsem už „nešel". A podobně i na horách, kde jsme celá rodina, včetně sestry a mých rodičů, zůstali bez veškerého lyžařského vybavení a typických chalupářských sbírek starožitností.  Tady jsem já osobně přišel asi o patery lyže. A do toho bylo opravdu nepočítaně dalších ztrát. Situace se bohužel nezmění, dokud bude zákon tak vlídný a tolerantní ke zločincům – podotýkám, že na všech úrovních. A dokud bude slušný člověk mít menší práva než lump. Jsem asi staromódní, ale špalek a sekera by mnohé vyřešily! Bezruký recidivista nepokrade a tato „pacifikace" by byla levnější než vězeňská péče.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Jsem strašně ráda, že mohu  na tuto otázku odpovědět  ne, zatím jsem nebyla okradena. Nemohu to samozřejmě  říci se stoprocentní  jistotou, ale vědoma si toho nejsem. Občas se stane, že se v obchodě špatně vrátí při placení, ale to bych nepovažovala za okradení.

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Nemáme chatu ani chalupu, takže tato starost o vykradení nikdy nehrozila. A vlastně ani by nebylo co krást. Horší je, když vám někdo ukradne dobrý nápad a využije ho ve svůj prospěch. Stalo se mi to na základní škole a dodnes to bolí. V hodině fyziky jsme měli vyjmenovat jednoduché stroje. Napadl mě neobvyklý příklad - kladka u stahovacích záclon. Šeptnul jsem to sousedovi, který si to ihned osvojil a dostal jedničku. Zatímco já jsem byl potrestán za vyrušování…