Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Výjimka je v tom, že se tentokrát díky bezchybné součinnosti policie a státních zástupců podařilo pana doktora Ratha chytit přímo při činu. Pan poslanec mě však zklamal, jak rychle vzal svůj pověstný sarkasmus stranou a zmohl se na báchorku o krabici. Tím se ovšem teď již celý národ baví.

Martin Hosták, tréner hokejistů Hradce Králové:
Jsem na mistrovství světa 
ve Švédsku, takže kauzu sleduji z uctivé vzdálenosti ze Stockholmu. Nemyslím si, že by byl David Rath výjimkou mezi českými politiky. Na druhou stranu může být jeho zatčení dalším krokem na cestě k slušnější české společnosti, za což bych byl rád.

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Úplatkářskou aféru poslance Davida Ratha samozřejmě v médiích sleduji. Samotný případ úplatků není výjimkou v žádné politice, tedy ani v české. Zkorumpovanost politiků nás dnes snad ani nepřekvapuje. Boj proti korupci je náročný. Osobně si počkám, jak se bude tato kauza dál vyvíjet, koho soud ještě obviní, jaká konkrétní obvinění padnou, kým a čím to otřese a jaké budou v konečném důsledku uloženy tresty.

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Kauza Davida Ratha zajímá a baví spoustu lidí. Vypadá to, že se občané dočkali jakési odměny za jeho arogantní vystupování, politické kroky a vládu nad Středočeským krajem. Vtipné ale nejsou souvislosti celého případu. Když si uvědomíme, o jakých částkách se dovídáme jen během prvních dní, je až hrozivé si představit, kolika milionů se nakonec vyšetřovatelé dopočítají. Ještě hrozivější je pak představa, že je to běžná praxe. Nemyslím si totiž, že by David Rath byl ojedinělou výjimkou na politické scéně.