Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Krev je nezastupitelná, její darování pro medicínské účely potřebné a využití samozřejmě rozsáhlé. Velmi oceňuji dobrovolné dárce krve. Já jsem dávala krev jenom  jednou
a moc dobře to na mne nepůsobilo, ale moje maminka byla řadu let pravidelným dobrovolným bezplatným dárcem krve a krevní plazmy a získala ocenění. Moc si jí za to vážím.
VERDIKT: ANO

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu HK:
Sám jsem krev nedaroval, byl jsem ale v akutních případech připraven pomoci . Teď již nemám potřebný věk. Dárcovství považuji za jednu z nejušlechtilejších a potřebných činností k záchraně lidských životů. Vážím si  těch, kteří darují krev vícekrát a bezplatně. Právem získávají společenská ocenění, která jsem měl dříve tu čest jim osobně předávat.
VERDIKT: NE

Tomáš Vymetálek, architekt, tvůrce územního plánu:
Ne, zatím jsem krev nikdy nedaroval. Myslím si, že darování krve je hodně potřebné, znám pár lidí ze svého okolí, kteří chodí darovat pravidelně.Možná, že až teprve v situaci, kdy by člověk darovanou krev akutně sám potřeboval, by dokázal docenit skutečnou hodnotu dárcovství.
VERDIKT: NE

Lukáš GIlányi, Laxus, pomoc pro uživatele drg:
Dárcovství krve je rozhodně potřebné a obdivuji ty, kteří chodí darovat krev pravidelně. Sám jsem krev nikdy nedaroval, ale dnešní otázka Hradeckého deníku mě přiměla nad tím zapřemýšlet. Takže se to možná změní.
VERDIKT: NE

3:1 – Pouze jedna porotkyně darovala svou krev, ale všichni si dobrovolné dárce váží. Dokonce se jeden z nich dárcem díky Hradeckému deníku možná stane.