Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Jako člověk, který používá auto velmi často, nesu stálý růst pohonných hmot těžce. Co mně náladu ještě zhoršuje je fakt, že osobně nevidím to příslovečné světýlko na konci tunelu. Situace s Íránem, recese v Evropě neslibují ani do budoucna návrat do lepších časů. Řešení formou vyhledávání levných čerpacích stanic, pokud vůbec jsou, nehledám. Nepřipadá mi ekonomické jet desítky kilometrů, abych natankoval o desetníky méně. Spíš volím ekonomičtější styl jízdy, prostě tu nohu z plynu sundávám.

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Zdražování pohonných hmot je nekonečné a nedovedu si představit, kde může být hranice. Jako obyčejný spotřebitel cenu neovlivním, může se mi to pouze nelíbit. Větší vzdálenosti vzhledem ke svému povolání jezdit musím a tak mi nezbývá nic jiného než cenu akceptovat. Levnější stanice cíleně nevyhledávám, ale pokud mám možnost výhodnějšího čerpání, tak ji využiji.  Kolem bydliště  se pohybuji většinou pěšky. S ohledem na životní prostředí a vlastní zdraví mi  nepřipadá normální používat auto na krátké vzdálenosti.

Ivan Šenk, kastelán Hrádku u Nechanic:
Nynější vysoká cena benzinu je velmi nepříjemná, jezdím proto o něco méně. Tedy se o to alespoň snažím. Benzin však stále nakupuji kvalitnější, a tudíž dražší. Možná, že tato situace vypadá paradoxně, ale ve skutečnosti tomu tak není. Za léta jsem si vyzkoušel, že kvalitní benzin snižuje spotřebu a zvyšuje výkon motoru!  Levné a nekvalitní pohonné hmoty navíc motory poškozují. Stále totiž platí, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci!

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog
:
Nejprve je nutné poznamenat, že nejsem řidič. Když už jedu autem, je to většinou spolujízda s kamarády a kolegy, kterým tímto děkuji. Jinak využívám hromadné dopravy. V létě se snažím jezdit na kole. Ale k otázce: ceny pohonných hmot jsou přehnané, takže se s vlastním vozem snažíme šetřit, jak to jen jde 
a neživit tak všechny, kteří se na benzin po cestě od těžařů do nádrže našeho vozu i jen podívají. Politika některých společností navíc k bojkotu jejich čerpacích stanic přímo vybízí.