Pro spoustu lidí jsou seriály a pořady nedílnou součástí života, pro jiné je dokonce zbytečné platit koncesionářské poplatky a přístroj doma ani nemají. Jednotlivé stanice se snaží nalákat diváky na nejrůznější reality show, různé druhy zpravodajství, telenovely, seriály a filmy. V současné době je možné mnoho pořadů a filmů sledovat on – line přes internet, což využívá především mladá generace.

Co k televizním programům a k nahrazování televize internetem říkají známé osobnosti z Hradecka?

Mirek Vaňura, tvůrce a hlavní tvář televizního pořadu 112
Na televizi se dívám. Miluji pořady o cestování za památkami, staré české a francouzské filmy a taky jeden pořad o záchranářích, myslím, že se jmenuje Stodvanáctka :).

Jakub Kolmistr, šéfredaktor studentského časopisu Break Times
Sledování televize je pro mě velkou ztrátou času. Za sebe tedy mohu říct, že patří minulosti. Věci, které potřebuji vidět, je možné skouknout on–line.

Jakub Martinec, sbormistr Českého chlapeckého sboru
Přiznám se, že doma sledujeme televizi co nejméně. Vzhledem k tomu, že jsme česko – kanadská domácnost, sledujeme zahraniční pořady, z těch našich vede Večerníček.

Zdeňka Koutníková, vede Domov pro matky s dětmi v Hradci
Televizi sleduji cíleně v čase pořadů, které mě zajímají. Nejčastěji mám puštěnou ČT 24. Na jiných stanicích se ráda podívám na show Jana Krause a Krásné ztráty.

Ondřej Tikovský, kancléř a tiskový mluvčí hradecké univerzity
Snažím se vybírat pořady, které mě obohatí. Zejména ČT 24 s nepřetržitým zpravodajstvím a analytickými pořady. A pak mám rád ČT 2, dokumenty a kulturní pořady.