Martin Hosták, trenér hokejistů Hradce:
Nemyslím si, že tady v Hradci Králové se bude svatý Martin nějak zvlášť předvádět. Na horách to podle předpovědi vypadá nadějněji. Zimu si velmi užívám, zvlášť pokud se vydaří s řádnými mrazy a pokud možno spoustou sněhu. Nějak jsme si na zimu jak z Ladových obrázků zvykli na severu a teď nám to chybí. Ideál je týden holomrazů, aby se dalo bruslit na přírodním ledě a pak pořádná sněhová peřina.
Verdikt: NE

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Padá-li sníh toho dne neb v noci, říká se, že svatý Martin přijel na bílém koni, je jedna z pranostik na Svatého Martina. Podle předpovědi  počasí v Hradci   by měl přijet za deště. „Na svatého Martina bývá dobrá peřina" se nám asi nesplní, ale „Martin a Kateřina na blátě – Vánoce na ledě", to by  bylo příjemné. V neděli si nejspíš v Hradci Králové užijeme „Na svatého Martina bývá dobrá husina" a „Na svatého Martina jiskra do vína".
Verdikt: NE

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Byl bych mnohem raději, kdyby se Martin i s koněm po cestě zdrželi v zájezdním hostinci a na svou povinnost letos zapomněli. Vůbec by mi totiž nevadila zima bez sněhu. Toho si sice dovedu užít, ale mnohem raději na horách, než ve městě, kde se mění v mokrou břečku a komplikuje pohyb. Mám raději teplo, sucho, dlouhé dny a krátké noci.
Verdikt: NE

Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Přiznám se, že více nežli fakt, zda Martin přijede na bílem koni mně zajímá, jaké nám přiveze letošní Svatomartinské víno. A v kombinaci se svatomartinskou husou je to pak kombinace, která mně dává zapomenout na plískanice, chlad, mlhy, deště a všechny ty nepříjemné věci, které bohužel toto období ve městech provázejí. Jsem jednoznačně teplomilný – v lednu se prostě na zahrádce pracovat nedá a já už se teď tolik těším.
Verdikt: NEVÍM

Výsledek: 3:1 – Tři z našich porotců jsou přesvědčeni, že s Martinem sníh nepřijde, jeden neví.