Martin Hosták, trenér hokejistů Hradce:
Hlavně mladší generace novinku vnímá hodně pozitivně. Strašidelné masky, dýně, svíčky – to jsou velká lákadla. Naše tradiční dušičky dodržuje spíše starší generace. Teď je otázka, zda se česká tradice předá mladším. Spíš ovšem komerčnější a veselejší Halloween postupně vytlačí ponuré dušičky. Vzpomínka na předchozí generace by však nikdy vymizet neměla, ať už v listopadu nebo kdykoliv jindy
Verdikt: ANO

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Dnes Halloween, historicky původně keltská oslava magické noci, kdy byl svět mrtvých nejblíže světu živých a lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se chránili proti zlým duchům, nemá u nás takovou tradici jako naše významově hlubší, tichá a  klidná památka zesnulých: Dušičky. Halloween si získává stále větší oblibu, hlavně u dětí  a na mě působí jako vtipný svátek, který zpříjemní podzimní dny. Dušičky jistě nevytlačí.
Verdikt: NE

Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Ano, je to vysoce pravděpodobné. Dobré polovině národa už totiž místo Ježíška vozí dárky Santa se sobím spřežením a místo koledování vajec se hledají na zahradě ukrytí čokoládoví zajíci. Tahle invaze tradic je navíc masivně podporovaná supermarkety, které se nyní stávají novými kostely.
Verdikt: ANO

Pavel Bradík, bývalý hejtman kraje:
Pevně věřím, že ne. Naše tichá, pietní vzpomínka na ty, které jsme měli rádi a se kterými jsme se museli rozloučit přece nemůže být vytlačena slevami v supermarketech, různými Halloween show či mega show, průvody masek kostlivců či duchů. Vše pak ještě doplněno nějakým tím panákem – ale to už asi v Česku moc ne. Pevně doufám, že má víra není jen zbožné přání.
Verdikt: NE

Výsledek: 2:2 – Tentokrát je to remíza. Půlka porotců si myslí, že dušičky přežijí vpád Halloweenu.