Víkendová porota

Pavel Bradík
bývalý hejtman Královéhradeckého kraje:

Přiznám,že jsem i připraven: ve spižírně je dost mé oblíbené valašské medicíny, podkožního tuku jsem nasbíral také dostatečné množství.Navíc jsem nakoupil zásobu lojových koulí a semínek pro ptactvo a dokonce se přinutil nařezat velký počet smrkových větví na mé oblíbené bonsaje a růže. Bohužel jsem již odložil lyže, a tak s manželkou podnikáme pouze pěší procházky do hradeckých lesů.

Ivan Šenk
kastelán Hrádku 
u Nechanic:

V areálu máme několik kilometrů rozvodů vody – sice nových – přesto trnu, zda máme zazimováno tak, jak má být! Když si vzpomenu na první zimy na zámku, jímá mě hrůza! Byly tady několik zastaralých vodovodních rozvodů, nikdo nevěděl, kudy a kam vedou. Opravy se dělaly tak, že se prasklá trubka přeřízla a zacpala se dubovou zátkou. Jednu zimu jsme dováželi každý den cisternu vody z Hradce.

Ema Hubáčková
operní pěvkyně:

Určitě někomu způsobují problémy. Ale když se vyvede třpytivý mrazivý den plný sluníčka a modré oblohy, tak je to nádhera. Příští týden odjíždím do Benátek, zamrzlé kanály tam uvidím poprvé a určitě to bude velký zážitek. Osobně současné počasí zvládám dobře. Jako operní pěvkyně jsem v těchto mrazech velmi opatrná a spíše se držím v teple, abych zbytečně nevystavovala svůj hlas riziku.