Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Čtu rád, ale bohužel čím dál méně. Když už se ale ke knize dostanu, tak ji přečtu během pár dní od začátku do konce. Naposledy to byla kniha Apač, který chtěl být orlem od Patricka Chauvela. Novou budovu městské knihovny vítám a určitě se tam alespoň zastavím. Nejraději mám ale knihy vlastní, doma
v knihovně.
Verdikt: ANO

Martin Hosták, bývalý trenér hokejistů Hradce:
Čtu velmi rád a typ literatury si vybírám podle nálady. Teď jsem doslova zhltnul Sněhuláka od Jo Nesbo, předtím jsem si vychutnal historickou trilogii Henrika Sienkiewicze. Knihovnu vítám, zatím však hledám spíš chvilky na přečtení svých vánočních dárků, než abych se pídil po dalších knihách.
Verdikt: ANO

Ema Hubáčková, perní pěvkyně:
Díky své babičce jsem uměla číst už v pěti letech. Měli jsem vždy velkou knihovnu plnou rozličných žánrů. Doma jsem četla to první, co jsem našla – Shakespearův Sen noci svatojánské.Vůbec mě to neodradilo. Jsem vášnivá čtenářka a čtu až na výjimky všechno. Samozřejmě vítám otevření nové městské knihovny a věřím, že se četbou bude kultivovat větší počet mladých lidí.
Verdikt: ANO

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu HK:
Nový objekt knihovny vítám, splnil tak očekávání nás mnoha občanů. Čtu rád a v současné době doháním hlavně to, co jsem dříve  časově nestíhal. Jsem technik, a tak mne zajímá spíše odborná literatura 
z oblastí astronomie, meteorologie, zeměpisu i motorismu. Věřím, že i v těchto směrech mne nové zařízení uspokojí a najdu v něm, co budu potřebovat.
Verdikt: ANO

4:0 – Porota jednoznačně vítá otevření nové budovy Knihovny města Hradce Králové. Slavnostní otevření se uskuteční ve středu 20. března.