Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Fotbal v Hradci Králové byl, je a bude. Vždy je  jen otázkou, v jaké ligové soutěži budou hradečtí Votroci zrovna figurovat. Rozhodně je velká škoda, že z nejvyšší  soutěže sestoupili, nicméně své fanoušky si rozhodně udrží. Takže teď už jim zbývá jen  popřát  úspěšnější nadcházející fotbalovou sezónu  naplněnou velkým množstvím vstřelených gólů. Votroci do toho!

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Fotbal je podle mě kromě zábavy zároveň také náročná práce, a to nejen pro samotné fotbalisty. Nejsem velký znalec tohoto sportu, ale pouze jeho občasný konzument, sestup fotbalistů tak mohu jen komentovat. A říkám – neúspěch není v žádném případě konec a já tak do budoucna přeji hradeckým Votrokům lepší umístění na žebříčku už jen proto, že nesou tak hezké jméno, které k Hradci zkrátka patří.

Tomáš Vymetálek, architekt:
Budoucnost hradeckého fotbalu vidím i přes sestup do druhé ligy dobře. Klub má koneckonců dlouhou tradici a mnohokrát v minulosti ukázal, že kvalitní fotbal Votroci hrát umí. Věřím, že příští rok postoupí tým zpátky mezi elitu. Pokud odejdou někteří hráči, tak myslím, že klub má dost talentovaných odchovanců s motivací bojovat o postup. Mezitím doufám začnou úpravy východní tribuny a hlavně stavba nového stadionu pod lízátky. Ten bych moc přál nejen fanouškům fotbalu, ale i všem Hradečákům. Takže hoši do toho!

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Votroci sestoupili, ale já si myslím, že se to tak trochu dalo očekávat. Po velmi dobrém, dokonce velmi optimistickém začátku sezóny se už v podstatě nestalo nic. Hra snad nebyla až taková, aby odpovídala tak nedobrým výsledkům bez bodů. Bohužel. Otázkou je, zda se sestupem neodejdou také někteří dobří hráči. To by to s návratem bylo špatné, protože s nižší soutěží se dají předpokládat i omezenější finanční podmínky pro nákup nových hráčů. Ale – Hradci by liga slušela a tak jim návrat a lepší stadion přeji.