Zora Jandová si s moderátorkou pořadu PéHá Ladou Klokočníkovou povídala nejen o své nové rozhlasové práci, ale také o svých uměleckých plánech.

Jak dlouho jste šéfredaktorkou Rádia Junior?
Není to tak dlouho. V únoru 2012 jsem absolvovala veliký konkurz a 1. června na Den dětí, což mi připadá opravdu symbolické, jsem se stala zaměstnancem České rozhlasu, kde jsem už dva roky předtím moderovala Noční mikrofórum a roky předtím jsem tam dělala spoustu inscenací se skvělými režiséry. Nejdřív jsem se stala vedoucí tvůrčí skupiny pro děti a mládež 
a mým úkolem bylo vybudovat internetovou a digitální stanici, která vysílá pro děti. To se mi podařilo a 3. září 2012 jsme spustili Rádio Junior. Šéfredaktorkou jsem se stala až v říjnu loňského roku. Když se podívám zpátky, je až neskutečné, že to, co jsem si vymyslela v hlavě, se vlastně uskutečnilo. Jsem ráda, že Rádio Junior funguje a že se mu daří.

Máte dvě dcery, co v současné době dělají?
Ta mladší navštěvuje osmileté gymnázium na Dobříši 
a starší právě teď píše diplomovou práci. Studuje Univerzitu Karlovu a nejdřív vystudovala dva bakalářské obory: mezinárodní teritoriální studia a politologii. Jsou to obory úplně vzdálené od práce nás, obou rodičů. Má za sebou jedny státnice a teď píše diplomovou práci kvůli druhému bakalářskému oboru. Zároveň studuje magisterský obor, který se jmenuje Americká studia.

Víme o vás, že východní Čechy jsou vaší srdeční záležitostí. Je to tak?
V Roudnici u Hradce Králové máme pro prarodičích domeček a moc rádi tam jezdíme. Moje babička byla od Pardubic, ze Starých Ždánic,
a dědeček byl právě z Roudnice. Měli se celý život moc rádi, ale celý život se také hádali 
o Kunětickou horu: jestli patří Pardubicím nebo Hradci.

Stále se věnujete i divadlu.
V pražském divadle Na Fidlovačce hraji v muzikálu Jeptišky a přesně za týden jsme s tímto představením v České Třebové. Je tu muzikál, při kterém lidi slzí smíchy.

Čeká vás nějaká nová role?
Mám před sebou nový projekt, budu hrát Japonku v japonském příběhu v režii  Olgy Struskové, se kterou dlouhodobě spolupracuji.