V Salemu se nic takového neděje, sypací vozy vyjíždí na svá stanoviště dlouho před tím, než začnou padat první vločky. Modré majáky na sloupech veřejného osvětlení informují občany o blížící se sněhové bouři, což je pro ně také signálem k odstranění vozidel ze silnic. Kdo nechá své vozidlo při sněhové bouři na vozovce, ten ho najde odtažené v parku policejní stanice – bez milosti.

V Salemu pomáhají odstraňovat sníh z vozovek také běžní občané tzv. chlapáci, kteří mají na svých užitkových vozech namontované radlice. Někteří to dělají za peníze jiní to dělají pro sousedy. Každopádně ulice i silnice jsou vždy krásně vymetené.

Zažil jsem zde již několik opravdu mohutných sněhových bouří. Při jedné foukal vítr tak silně, že cihly na jednom z komínů na našem domu se začaly sypat po střeše. Jedna dokonce spadla na mé v tu dobu právě zakoupené auto – učebnicová smůla. Při jiné sněhové bouři mi nějaký chlapák s radlicí doslova rozpáral karoserii u jiného auta a to tak dokonale, že už jsem od té doby nemohl otevřít dveře – učebnicový blb. V té době jsem byl v Salemu poměrně populární se svým zánovním vozem značky Ford a metrovým rozparkem na jeho boku. Všichni se mi smáli, turisté si můj vůz fotografovali a v práci mi začali říkat „pan konzerva". Nejhorší na tom bylo, že jsem chtě nechtě přitahoval pozornost policie, neboť jakých kvalit asi musí být řidič auta s takovou hrozivě vypadající jizvou.

Od té doby si samozřejmě dávám pozor, létající cihly a radlice párající auta mne donutily před každou větší bouří vyhledat útočiště odlehlého parkoviště. Se smůlou se člověk už nějak vyrovná, ale blbcům těm se nedá vyhnout. Proti blbcům je nejlepší se obrnit kvalitou ze SVOS Přelouč! (Pozn. red.: Firma SVOS Přelouč vyrábí opancéřovaná vozidla)

Filip Šorf, Choltice, t. c. Massachusetts, USA