Nevím, zdali se za svého dalšího působení v této zemi vůbec dočkám toho, že se ucho u džbánu utrhne a moji milí obézní, marnotratní a letargičtí Američané konečně řeknou: „Tak a dost!"

Minulý měsíc byli v jednom státě osvobozeni dva policisté, kteří ubili k smrti bezdomovce. Spoutaného ho mlátili do obličeje tak dlouho, až v nemocnici nemohli rozpoznat jeho jednotlivé obličejové rysy. Lidská fašírka. V průběhu jejích bestiálního zásahu je dotyčný prosil o život. Dokonce v agónii volal své rodiče. Podlehl. Přišel o to poslední a nejcennější, co měl – o svůj život. Že byl na drogách a že ho lapili při jeho pokusu o vloupání do cizího vozu, je úplně irelevantní. O vině a nevině rozhoduje soud, nikoliv dva degenerovaní tupci s odznakem policejního oddělení, jejichž pracovní náplní je „chránit a sloužit" a ne „zabíjet a mučit".

Jak ale mohou policisté dostát tak jednoduchému profesnímu kodexu v zemi, kde veřejní činitelé nerespektují téměř žádná pravidla, protože nemusí, nikdo je k tomu nenutí. Neexistuje žádná zpětná vazba, pocit odpovědnosti. A tak ve svém projevu o stavu Unie dal prezident Obama najevo, že hodlá obejít Kongres a sám bude podle svého uvážení a nutnosti obměňovat a přijímat zákony. Ať žije náš Císař Barack Hussein Obama I. V Americe je možné vše. Amerika nechť je náš vzor! Pořád nemohu přijít na to, kde bere Obama inspiraci, kdo je jeho vzorem státníka. Nejhorší na tom je, že mu to v současné apatické Americe asi projde a způsobí to velice nebezpečný precedens do budoucna. Nakonec se může se svým magickým perem ustanovit absolutním vládcem Severní Ameriky.

Větrem a mrkví to začalo a skončí to vyoranou myší. Neboť kde nic není, tam ani smrt nebere. Ještě mi ten český pas přijde vhod. Konec konců disidenti u nás měli vždy na růžích ustláno.

Filip Šorf, Choltice, t. č. Massachusetts, USA