Ke všemu média naprosto nekriticky přirovnala Obamu k Martinu Lutheru Kingovi mladšímu. Problém je v tom, že King byl mírotvorce s vizí, Obama je dobyvatel s bezpilotními letadly.

Ten den bylo opravdu pěkné počasí. Tyrkysově modrý oceán, skřehotání racků a žádný sníh. Tento rok je zima velice mírná, což dává demagogům prostor k diskuzím o globálním oteplování. Vydal jsem se do centra Salemu, kde občas vezmu podobu kavárenského šviháka s přízvukem. Během cesty ke mně přistoupila mladá žena a se slzou v oku a rukou na srdci mi počala vyprávět příběh o tom, jak jí došel benzin, a že potřebuje alespoň pár dolarů. Ve své dobrosrdečnosti jsem jí dal pár dolarů. Dotyčná poděkovala a odkráčela pryč. Po pár krocích mě začala hlodat myšlenka o mé naivitě. Vydal jsem se tedy v jejích stopách. Samozřejmě jsem ji dostihl v nedalekém obchodu, kde si kupovala balíček cigaret – za mé peníze. Další moje peníze budou hradit její léčbu, až ji začne růst rakovina v plicích. Důsledek iluze o sociální rovnosti – nezodpovědnost.

Raději jsem pokračoval do svého oblíbeného knihkupectví, kde ovšem k mému úžasu drnčel Obamův hlas z tranďáku. Přišel jsem ve chvíli, kdy hovořil o tom, že USA budou pokračovat v budování silné vojenské přítomnosti ve světě. Už neřekl, že nemalé prostředky na pokrytí aktivit americké armády plynou z komunistické Číny. Obamova pokladnice je totiž prázdná. Císař Rudolf II. tento problém řešil vírou v magii alchymistů, prezident Obama ve své tiskárny FED&Co.

Šel jsem raději domů přečíst si něco z českého politického pískoviště, kde se Milošek s Kájou mlátí kyblíky a lopatkami.

Filip Šorf, Choltice, t. c. Massachusetts, USA