Po zkušenostech z předešlých povodní mne překvapila opětovná nekompetentnost a nepřipravenost zainteresovaných složek státu. Vodohospodáři byli zase zaskočeni, což je ve 21. století poměrně neadekvátní, leč úsměvná výmluva. Načež někteří pohlaváři státu pocítili vlhkost klesajících preferencí, a tak se řádně „po kozácku" ožrali.

A místo abychom se snažili porozumět příčinám povodní, tak budeme budovat další betonové hrnce, které sice vodu udrží, ale jen do doby, než přetečou. Co čekat od politiků, kteří se ve své prostoduchosti domnívají, že takovéto katastrofy jsou impulsem růstu ekonomiky. V této souvislosti tedy navrhuji plošné bombardování dálnice D1 v úseku Praha – Brno naší předraženou letkou v záloze a podminování Strakovy akademie ženijním plukem.

V Americe se pro změnu voyerství pomalu stává součástí politiky státu. Alespoň se v plné kráse obnažuje naivita amerických voličů, kteří dostávají slušnou dávku hrubé pravdy o svých licoměrných politicích z Washingtonu.

Zejména pan prezident by mohl v připravované hře na Brodwayi alternovat v roli Pinokia. Ukázal se jako schopný prodavač předvolebních slibů, které se nakonec změnily v pouhé lži. Což jen potvrzuje, že volby jsou v USA cirkusem. Politika se ve skutečnosti nemění.

Šmírování je aktivita, kterou praktikují labilní jedinci. Politik je svým způsobem labilní, protože má ambici kontrolovat, regulovat a plánovat věci, do kterých mu nic není.

Už jen čekám, kdy nám začnou instalovat kamery na záchody, aby věděli, kolik času trávíme na míse. Při překročení stanovené doby to analytici NSA vyhodnotí jako protistátní činnost.

Je na čase vzít rozum do hrsti na obou stranách Atlantiku a přestat se nechat balamutit hlupáky, jejichž jedinou kvalifikací je schopnost udržet se u koryta.

Filip Šorf, Choltice, t. č. Massachusetts, USA