Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Konečně je to tu! Největší sportovní sláva roku – ČR hostí světový šampionát v hokeji! Určitě si nenechám ujít zápasy našeho  týmu, a pokud to půjde, budu věrný divák u televize. Myslím, že naše kluky požene za medailí  motor  v podání domácího prostředí a českých fanoušků, kteří nikdy nezklamou! Budeme držet palce a věřím, že se po skončení MS bude houpat na krku medaile – minimálně zlatá!

Tomáš Vymetálek, architekt:
Hokejové MS v Praze určitě budu sledovat, a to nejen zápasy našich. Českému týmu bych samozřejmě moc přál jakoukoliv medaili, ale reálně si myslím, že v dnešní nabité konkurenci by bylo čtvrtfinále velkým úspěchem. Dodnes si pamatuji pražské MS 1985, na kterém jsme ještě jako Čechoslováci získali zlato, a bylo by krásné si to po 30 letech zopakovat!

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
MSv hokeji budu i letos sledovat se zájmem.
I když nejsem tím pravým „skalním"  fandou, nic důležitého si nenechám ujít. Samozřejmě že budu přát úspěch těm našim, těším se na jejich první náročné páteční utkání se Švédskem. Věřím v dobrý  výsledek, kterému určitě napomůže to, že budeme hrát v domácím prostředí. Jsem trochu neskromný a přeji si,  aby  sportovní zápolení našeho týmu bylo vskutku sportovní a bylo náležitě tím nejvyšším uznáním oceněno. Držím palce!

Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Na reprezentační hokej se  dívám, a když se dívám, tak i fandím. Ovšem s díváním mám teď docela zásadní problém. Jestliže vykoukne sluníčko a venku je ještě světlo a hezky, tak mne k televizi těžko někdo dostane. Nemám na to u méně důležitých zápasů našich morál. U ostatních už vůbec ne. Připadá mi MS v pozdním jaru moc pozdě, ale důvody chápu. A náš tým? Přál bych jim úspěch, ale budou to mít těžké. Špička se vyrovnává a rozšiřuje. Ale – držím palečky.