Hana Orgoníková, ČSSD:
Já se domnívám, že není možné, aby úředník loboval za klub částečně financovaný městem a pak si vzal provizi ze sponzorského daru. Nelíbí se mi to. A náměstek by si provize neměl brát už vůbec. Od nás nejsou lidé v představenstvech.

Anna Maclová, Doma v Hradci:
Myslím, že by provize brát neměli. Hospodaření hokeje je podle mě vůbec nepřehledné, mám s tím problém celou dobu, co jsem tady na radnici. Určitě je potřeba změnit přístup k financování hokeje, udělat ho mnohem více transparentní.

Milan Sommer, TOP 09:
Já se k tomu nemohu zodpovědně vyjádřit, protože v tuto chvíli nevím, jestli je legální, aby úředník nebo náměstek bral provize ze sehnaných peněz pro klub. To ukáže až vyšetřování magistrátu. Jen za sebe osobně mohu říct, že já bych si provizi určitě nevzal.

Adam Záruba, Změna pro Hradec:
Nám se to vyplácení provizí nelíbí. Chceme, aby to magistrát podrobně prošetřil. Využívat peníze města na tyhle účely správné není. Také si nedovedu představit, že bych si vzal provizi z peněz, které seženu pro společnosti prospěšnou organizaci.

Josef Krofta, Volba pro město:
Já na to nejsem žádný odborník, ale vzhledem k tomu, kdo to prošetření požaduje… To je člověk, kterému se stále nic nelíbí, to je mi podezřelé. Jinak nevím, neznám ty stanovy klubu. Ale jinak mi to nevadí, že si brali provize, nevidím v tom problém

Lubomír Štěpán, KSČM:
Ta provize mi přijde moc vysoká, snížil bych ji. Ale jinak do stanov klubu nemůžete napsat, že někdo provizi dostane a někdo ne. Ale ten člověk si ji nemusí vzít, je to na každém. To, že sport sponzorují firmy, které mají od města zakázky, je však obvyklé.

Hokej je férová hra. Soukup 
s Votroubkem ji nehrají

Glosa Jiřího Fejgla:

Brání se: Děláme přece bohulibou věc. Sháníme peníze na hokej. Hokej je zábava pro davy, navíc perfektní rozptýlení pro mládež. Sport, který umí všechno – především však vychovávat férové bojovníky. Lidi, kteří se řídí pravidly - na ledě i v životě.

Jenže Ondřej Votroubek, úředník magistrátu, a Martin Soukup, náměstek primátora, podle férových pravidel nehrají. Při shánění financí pro hradecký klub (a následném přijetí provize) mají totiž náskok, který vyplývá z jejich postavení. Votroubek je šéfem odboru majetku, Soukup zase náměstkem pro správu majetku. Není tedy divu, že v portfoliu společností, jejichž příspěvek klubu dohodili, jsou především stavební firmy. I ty, které žijí z městských zakázek.

Proto je jednání obou pánů neférové.