Pavel Svoboda, ředitel speciálních škol:
Jsem již starým mužem, rád bych vzpomínal na zimy mého mládí. Ovšem – kdybych si korektně vzpomněl. Ale vážně! Zimy jsem zažil nijaké i krásné. Ale takové teplo, jako bylo v posledních dvou letech v prosinci asi nepamatuji. Prožil jsem samozřejmě i zimy skutečně krásné, pamatuji si, že jednou jsme lyžovali v Peci poslední říjnový víkend. Ale pozor! Šlapali jsme Zahrádky, to by dneska už asi nikdo neudělal. Extrém byla zima 1983, to se začínalo lyžovat až v půlce února. Před asi  čtyřmi nebo pěti lety bylo sněhu tak vydatně, že se lyžovalo i v Hradci. Na zimy mého mládí vzpomínám rád, protože v mládí bylo všechno krásné. Moc rád bych alespoň někdy ještě ale zažil vánoce se sněhem. To by bylo fajn!

Tomáš Vymetálek, architekt:
Ano, zimy byly dříve lepší, Vánoce bílé, sněhu bylo dost, více mrzlo, hrávali jsme pravidelně hokej na zamrzlé Orlici.  Vždyť i Karel Gott to zpívá ve své známé písni: …když jsem já byl tenkrát kluk, to zněly písně líp a sladší měly zvuk, …to ryby braly víc, byl veselejší smích a v létě větší hic a v zimě čistší sníh. A nejen to: I řeky byly čistý, tak jak jsem je znal a zelenější listí, tráva a tak dál.

Michaela Hartigová, basketbalistka Hradce:
Jako malá si bílé Vánoce pamatuji moc dobře, byly skoro pokaždé. Nejvíce se mi ale vybavuje zima, kdy byla metrová nadílka a my jako děti hrály fotbal na sněhovém koberci, stavěly sněhuláky a domů nás vyhnaly až rampouchy čouhající z pod čepic. Teď už je to bohužel spíše malý zázrak. Každopádně i tak se  každé  ráno probouzím s nadějí,  že  se příroda rozhodla obléct do bílé. A přání by se přeci měla plnit, nemyslíte?

Jiří Vlček, exšéf okresního úřadu:
Bílá sněhová zima je romantická především pro děti. V době mého dětství jsme vymysleli mnoho různých zábav. Sníh byl zadarmo,  bylo ho dost a ledu  taky. Nejen, že jsme stavěli sněhuláky a iglú,  také jsme spolu bojovali  bezpečnými zbraněmi - sněhovými koulemi. Bruslili jsme na zamrzlém rybníku. Moje tehdejší brusle „šlajfky" jej  prořízly a nebýt bráchy, tak jsem tam zahučel. Domů jsem se vrátil jako ochrnutý sněhulák. Byl to větší adrenalin,  než dnešní lyžování na ledovci.