Lukáš Gilányi, Laxus, pomoc pro uživatele drog:
Plošné zákazy nemají smysl. Zakázané se pouze stane atraktivnějším. Věnoval bych se zpřísnění pravidel, jejich důsledné kontrole a vymáhání a přísnému trestání těch, kteří je poruší. Co se týče rallye, volil bych trasy zásadně mimo obce, posílil dozor u trati a vyhýbal se místům, která jsou nebezpečná sama o sobě. Pořadateli, který závod nezvládne zabezpečit, bych organizaci dalších akcí zakázal trvale.
VERDIKT: NE

Jiří Vlček, exšéf Okresního úřadu HK:
Motorismus je mým koníčkem, ale soutěže rallye nesleduji. Nezakázal bych je, neboť v těžkých podmínkách ověřují vývoj konstrukce aut i jejich bezpečnost. Zásadní výhrady ale mám k místům konání, kde jde nejen o bezpečnost diváků a občanů, ale i samotných jezdců a navigátorů. Současné předpisy to zcela neřeší. Trať Czechring rallye v Hradci Králové považuji za bezpečnou.
VERDIKT: NE

Ema Hubáčková, operní pěvkyně:
Nebezpečných sportů je dost a lidí, kteří potřebují vysokou hladinu adrenalinu v krvi  a vyhledávají nebezpečí jak ve formě sportu tak v podobě dalších situací, je také dost. To nelze zakázat. Ti vstupují do rizika vědomě. Ovšem pokud sám pořadatel akce stoprocentně nezajistí bezpečí a  prokazatelně zbytečně vystaví účastníky až život ohrožujícím situacím, pak by mu pořádání akce nemělo být nikdy povoleno.
VERDIKT: NE

Tomáš Vymetálek, architekt, tvůrce územního plánu:
Zakazovat nebezpečné sporty? – to by tedy nebyla dobrá cesta. To bychom pak rovnou mohli lidem zakázat třeba jízdu v autě! Nešťastné náhody se bohužel stávají nejen v rallye, ale i ve formuli 1, při cyklistice, na dostizích nebo při lyžování. Honba za adrenalinem a maximálními výkony ve sportu,  nebo naopak rekreační sportování pro relax těla bych nechal na svobodné volbě každého člověka.
VERDIKT: NE

4:0 –  Porotci se shodli na tom, že nebezpečné sporty by se rušit neměly. Možná jen zajistit  přísnější pravidla pro pořadatele.