Mezi Chvojencem a Holicemi došlo v úterý před sedmou hodinou ráno k těžké dopravní nehodě. Střetlo se zde osobní a nákladní vozidlo. Na místě zasahovali hasiči, policisté i záchranná služba s vrtulníkem.

"Hasiči na místě pomáhali s vyproštěním těžce zraněné osoby a asistovali záchranářům," potvrdil operační důstojník pardubických hasičů.

Nákladní vozidlo narazilo do osobního zezadu. Tříčlenná posádka osobního vozidla údajně jela na houby a na poslední chvíli se rozhodla odbočit vpravo na lesní cestu. Za nimi jedoucí řidič náklaďáku už nestihl zareagovat a do jejich vozidla narazil. Osobní auto skončilo odchozené v příkopu.

"Při nehodě utrpěla jedna z cestujících těžká zranění, se kterými ji transportoval do nemocnice vrtulník záchranné služby. Další dvě osoby byly do nemocnice převezeny sanitkami s méně závažnějšími zraněními," uvedl na místě mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Těžké zranění utrpěla starší žena na zadním sedadle. Jako jediná z posádky totiž nebyla připoutána bezpečnostním pásem. Policie silnici mezi Holicemi a Chvojencem na asi dvě hodiny uzavřela. Kolem deváté hodiny byl již provoz obnoven.

Další nehoda u Parama

Kolem půl deváté došlo k nehodě také v Pardubicích u Parama. Mezi železničním nadjezdem a nadjezdem u Parama došlo ke střetu nákladního a dvou osobních vozidel. Podle informací z místa nehody nebyl při střetu nikdo zraněn, vzhledem k místu nehody ale musí řidiči v okolí místa nehody očekávat dlouhé kolony.