Ve směru od Slatiňan na Nasavrky ve 20.40 hodin 40letá řidička osobního vozidla Mazda 6 zřejmě nedodržela bezpečnostní vzdálenost za mužem na bicyklu, který jel před ní. Když do něj zezadu narazila, cyklista byl silným nárazem vymrštěn na přední kapotu, čelní sklo a na střechu vozidla.

“Utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedla tisková mluvčí policie Věra Hamáčková.

Dopravní nehodu vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zemřelého. Technický stav vozidla Mazda bude předmětem znaleckého zkoumání. Jak uvedla tisková mluvčí policie, dechová zkouška, provedená u řidičky mazdy byla negativní. Hmotná škoda činí 80.000 Kč. Policejní komisař zahájil ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

„Na Chrudimsku od počátku letošního roku přišlo na silnicích o život již jedenáct lidí,“ zdůraznila Věra Hamáčková.

Havárie v Libáni vzbudila pozornost diskutujících na webu Chrudimského deníku. „ Je to hodně nepříjemný silniční úsek i za jasné letní noci, natož v tomto počasí,“ shodují se lidé v debatě. Předchozí obětí havárie se stal stejně starý řidič náklaďáku, který zahynul po srážce s vlakem v lomě Leštinka.