K nehodě došlo kolem sedmé hodiny ráno. Dvojice studentů měla podle našich informací jet do školy do Vysokého Mýta na maturitní písemky. Do cíle už ale jejich favorit nedorazil. V úseku mezi Lány u Dašic a Dašicemi jejich auto vyletělo ze silnice a bokem narazilo do stromu u silnice. Devatenáctiletá spolujezdkyně utrpěla zranění, kterým na místě podlehla, osmnáctiletý řidič byl do nemocnice odvezen pouze s lehkým zraněním.

Pravděpodobná příčina nehody byla nezvládnutí rychlosti. Auto vynesla levotočivá zatáčka na krajnici. Podle stop na silnici řidič zřejmě prudce strhl řízení na levou stranu, tím se dostal do protisměru a následně i mimo vozovku. Následoval náraz do stromu.

"Alkohol u řidiče na místě vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou. Příčina nehody je pro tuto chvíli v šetření," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

V letošním roce je to již desátá oběť dopravních nehod na Pardubicku. Jen za posledních dvacet dní je to na Pardubicku již pátý případ dopravní nehody, která skončila smrtelným zraněním jednoho z účastníků. Alarmující statistika už začíná dohánět i počet mrtvých, které policisté zazanamenali za rok 2009!