Na namrzlých a zasněžených vozovkách to klouzalo a počet dopravních nehod se zvýšil.. „Byly převážně lehčího rázu, zpravidla jen 'ťukance'. U Provodova se však stala vážná nehoda s pěti zraněnými," řekla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová. Při jiné nehodě u Sobotky zemřel člověk.

Namrzlé, zledovatělé a zasněžené silnice představovaly překážku zejména pro nákladní auta. Mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem se na vozovce asi ve čtyřkilometrovém úseku v kopcích vytvořila ledovka a silnici v obou směrech zablokovaly kamiony.

Další ledovkový úsek se odpoledne vytvořil na Jičínsku. Na namrzlé silnici v kopci v obci Kněžnice uvízla dvě nákladní auta a za nimi se vytvořila kolona.

Smrtelným zraněním skončila nehoda u Sobotky na Jičínsku, kde se u odbočky na Osek střetlo osobní a nákladní auto.

Také na řadě jiných míst řidiči nezvládli řízení a bourali. V Provodově – Šonově narazilo po poledni osobní auto čelně do dodávky. „Hasiči vyprošťovali jednu zaklíněnou osobu," řekla Eva Prachařová. Při havárii bylo zraněno pět lidí.

Další dva lidé se zranili u Dobrušky. Také zde se čelně srazila dvě auta a obě skončila v příkopu. V příkopu skončil i autobus u Bylan.

„Auta bez zimní výbavy by v těchto dnech vůbec neměla vyjíždět," podotkla mluvčí.