Po nárazu se vozidlo přetočilo a zadní částí narazilo do stojícího nákladního vozidla značky Mercedes s přívěsem. Oba řidiči byli podrobeni dechové zkoušce, která byla negativní. Ke zranění osob nedošlo a škoda na vozidlech byla odhadnuta na 50 tisíc a na sloupu 1 tisíc korun. Z důvodu vzniklých závad na osobním vozidle policisté zadrželi osvědčení o registraci vozidla a 28letému řidiči uložili blokovou pokutu ve výši 500 korun.

Opilý výtržník slovně i fyzicky napadal svoji družku. 

Hradecko - Policisté z obvodního oddělení Chlumec nad Cidlinou v neděli v podvečer vyjížděli na oznámení na linku 158, kam žena volala o pomoc. Žena se svými dvěma malými dětmi se stala terčem nejdříve slovního a pak fyzického útoku svého druha. Vzhledem k povaze oznámení na místo okamžitě vyjely dvě hlídky, které zjistily, že z muže je silně cítit alkohol. Muž vrávoral, jeho vyjadřovací schopnosti byly omezené a s policisty jednal arogantně a používal vulgární výrazy. Policisté ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, což opakovaně odmítal. Poté ho zajistili a převezli na záchytnou protialkoholní stanici. Po cestě policistům velmi sprostě nadával a v nadávkách pokračoval i na záchytce, kde se z ničeho nic začal rozmachovat, čímž hrozilo, že někoho fyzicky napadne. Policisté použili donucovací prostředky a následně mu lékař podal utišující lék.
Napadená žena se přiznala k vypití dvou sklenic vinného střiku (nadýchala 0,33 promile) a uvedla, že pětiletému synovi druh roztrhl tričko a jí dal dvě facky. Když volala na Policii ČR, mobil jí vyhodil z okna. Syn ani ona zranění neutrpěli. Až na základě prověření policisté stanoví právní kvalifikaci protiprávního jednání.   (kor)

Úterní zásahy hasičů na Hradecku

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli brzy ráno přivoláni k nehodě osobního vozidla a dodávky, která se stala na Moravském Předměstí. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevřeli v časných ranních hodinách byt v ulici Durychova v Hradci Králové. Po ošetření zdravotnickou záchrannou službou transportovali seniorku do sanitky.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice dopoledne vyjeli do Harmonie na třídě E. Beneše v Hradci Králové k otevření dveří, které zablokovaly spadlé štafle.

Novobydžovští profesionální hasiči byli odpoledne přivoláni do Kozojídek ke střetu osobního automobilu s traktorem. Vozidlo po nárazu vyjelo do příkopu. Hasiči vůz vyprostili a provedli úklid vozovky.   (mg)